05.11.2021 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sdružení komunálních služeb oslavilo třicítku

Na přelomu září a října se uskutečnil v rodinném hotelu Zámek Valeč jubilejní 58. kongres Sdružení komunálních služeb (SKS) uspořádaný tentokrát k 30. výročí založení spolku. Kongres se konal pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva životního prostředí ČR, Kraje Vysočina, Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Hospodářské komory ČR s významnou podporou dalších partnerů – vystavovatelů.

Kongres navštívili zástupci partnerských organizací KFDZOM  z Polska, ZOVP ze Slovenska, MAKE z Maďarska a v neposlední řadě i české Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení.

 

První den byl pracovní

Setkání účastníků kongresu bylo zahájeno středečním workshopem s nosným tématem novely zákona o odpadech. Této odborné části programu se mimo předsedů SKS a ZOVP aktivně účastnili hosté, Ing. Petr Havelka – výkonný ředitel České asociace odpadového hospodářství, Mgr. Karel Janoušek, radní Kraje Vysočina pro oblast majetku a Ing. Olga Dočkalová – starostka obce Sudice a odpadová specialistka Svazu měst a obcí ČR.

 

Kongres s řadou ocenění

Jubilejní 58. kongres s účastí zahraničních hostů ze Slovenska, Polska a Maďarska slavnostně zahájil předseda Sdružení komunálních služeb Bohumil Rataj a se svými zdravicemi následně vystoupili i zástupci zahraničních partnerských organizací.

Poté se slova ujala Ing. Olga Dočkalová, jak zdůraznila, práce technických služeb nabývá pro města a obce na stále větším významu. V regionu, kde jako starostka obce Sudice působí, vznikl dobrovolný svazek padesáti obcí, které společně řeší problémy rekomunalizace týkající se nakládání s odpady. „Svazek již dva roky velmi dobře funguje,“ řekla Olga Dočkalová.

Zástupce Kraje vysočina, Mgr. Karel Janoušek ve svém projevu upozornil na důležitost partnerství kraje se všemi obcemi. „Na území Kraje Vysočina se nachází 704 obcí a spolupracovat chceme se všemi. Práci komunálních služeb pokládám za velice důležitou ať již při zajištění systému odpadového hospodářství, či údržbě veřejných prostranství.“

Předseda Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení Ing. Jiří Skála připomněl, že tato organizace v letošním roce oslavila také třicet let od svého vzniku.

Účastníky kongresu pozdravil též výkonný ředitel České asociace odpadového hospodářství Ing. Petr Havelka. „Třicet let je dlouhá doba. Během tohoto časového úseku jsme zažili několik odpadových zákonů a desítky novel. Vždy jsme změny zvládli a doufám, že tomu tak bude i nadále, i když orientovat se v nových zákonech je stále těžší. Ten poslední má 350 stran a je doplněn řadou vyhlášek. Je potěšující, že mezi organizacemi zabývajícími se odpadovým hospodářstvím panuje názorová jednota. Komunikace a zpětné vazby z praxe jsou totiž velice důležité a aktivita se v tomto směru určitě vyplácí.“

V další části programu následovalo slavnostní předávání ocenění pro zasloužilé a významné osobnosti a ocenění získaly i subjekty tvořící členskou základnu SKS. Je třeba připomenout, že počet členů spolku roste, členských organizací je již více než sedmdesát.

V odpolední části dne se uskutečnila valná hromada SKS, po které následovala prohlídka výstavních stánků a expozic komunální techniky. Vystavené stroje byly připraveny již od rána a navštěvovány byly průběžně v přestávkách programu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down