30.05.2023 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S výrazně rozšířeným sortimentem

V druhé polovině dubna uspořádala akciová společnost Agrowest v areálu svého obchodního a servisního střediska v Plzni-Doubravce den otevřených dveří, v jehož rámci představila mimo jiné široký sortiment techniky využitelné v komunálním sektoru.

Firma Agrowest působí na trhu již od roku 1992 a od svého vzniku se zabývá prodejem a servisem zemědělské, komunální a zahradní techniky. V červenci roku 2021 došlo ke změně majitele a vývoj akciové společnosti dostal nový impuls. „Jednoznačným cílem je rozvoj a ten vyžaduje organizační změny. Historicky působíme v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji a provozujeme devět poboček. S příchodem nového majitele se výrazně rozšířil sortiment, což se v nemalé míře týká také komunální techniky, které bychom se chtěli věnovat podstatně více než v minulosti. Proto je třeba doplnit tým obchodních zástupců a servisních techniků na jednotlivých střediscích, abychom byli schopni zajistit opravdu kvalitní a profesionální služby. Během loňského roku přibylo do našeho kolektivu 30 nových lidí a letos přibudou další. Do sítě poboček se zařadila nová v Plzni – Skvrňanech, zbrusu nové středisko chceme v příštím roce otevřít v Žatci a vytvořit zde zázemí pro 15 pracovníků zabývajících se prodejem a servisem zemědělské i komunální techniky,“ popisuje Ing. Tomáš Kopecký, předseda představenstva a výkonný ředitel akciové společnosti Agrowest.

Důležité je silné zázemí

„S novým majitelem jsme získali přístup k celému portfoliu strojů značky Kubota i dalších důležitých výrobců. Společně se značkami, jejichž produkty jsme prodávali doposud a v naší nabídce zůstávají i nadále, tak můžeme našim obchodním partnerům poskytnout opravdu velice široký výběr. Ostatně silné zázemí mohli zákazníci ocenit již v loňském roce, ve kterém mělo hodně dovozců potíže s termíny dodávek nových strojů i náhradních dílů. My jsme naštěstí měli našim obchodním partnerům vždy co nabídnout,“ říká manažer prodeje komunální techniky Petr Ulč.

„Musím zdůraznit, že produkty jednotlivých značek jsou u nás na stejné startovací čáře. Žádnou značku neupřednostňujeme. Jednotlivé modely by se měly vzájemně doplňovat a každý uživatel si může vybrat opravdu podle svých potřeb,“ zdůraznil Tomáš Kopecký.

Široký sortiment je samozřejmě výhodou, klade ovšem nemalé nároky na technické i personální zabezpečení provozu včetně dostatečných zásob náhradních dílů. „Zákazníci ocení, že si techniku mohou prohlédnout na jednom místě a poté se rozhodnout, který model bude pro jejich účely nejvhodnější,“ doplnil Petr Ulč.

Pro každého něco

Bohatý sortiment techniky byl k vidění i v rámci dne otevřených dveří. Zastoupení zde měly traktory Kubota různých výkonových řad, ale nechyběli ani zástupci značek Iseki a Zetor. Důležité místo v portfoliu společnosti Agrowest zaujímají dlouhodobě produkty značky Seco Industries. S téměř dvěma stovkami prodaných žacích traktorů za rok patří společnost k nejlepším prodejcům v České republice. Firma úspěšně spolupracuje také se společností BG technik a nabízí techniku Honda, VARI a EGO. Například v menších obcích jsou oblíbené stroje DAKR.*   

Nicméně nabízený sortiment je daleko širší a zahrnuje kromě traktorů a nosičů nářadí celou škálu pracovních adaptérů.

1 – V roce 2021 obohatily nabízený sortiment traktory a žací stroje Kubota

 2 - Důležité místo v portfoliu společnosti Agrowest zaujímají dlouhodobě produkty značky Seco Industrie

 3 – Traktory a žací stroje Iseki prodává a servisuje společnost Agrowest již řadu let

 4 - V menších obcích jsou oblíbené stroje DAKR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down