23.03.2017 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S úklidem ulic v Praze 2 začali pomáhat vězni

Od začátku února se do úklidu ulic v Praze 2 zapojili vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR. Za Prahu 2 iniciovala starostka Jana Černochová projekt, jehož cílem je zapojit vězně, kteří jsou k tomu způsobilí, do pracovního prostředí, zajistit jim zaměstnání po propuštění a snížit jejich opakované návraty do věznic.

Praha 2 jako první z centrálních městských částí poskytne vězňům šanci pracovat přímo před zraky veřejnosti. „V tomto smyslu je dohoda Vězeňské služby, Komwagu a naší městské části revoluční novinkou, která vězňům umožní zapojit se do běžného prostředí s vědomím, že dělají potřebnou práci. Úklidové firmy se totiž dlouhodobě potýkají s nedostatkem pracovních sil. Zatím se rozjíždí pilotní projekt, v jehož rámci budou čtyři vězni zametat ulice v Podskalí a další čtyři budou v Malešicích pomáhat s tříděním svezeného odpadu. Vždycky s nimi budou pracovat i zaměstnanci Komwagu,“ zdůraznila starostka Prahy 2 Jana Černochová, která tento způsob zaměstnávání v úklidové firmě iniciovala.

„Myslím si, že by to mohlo být inspirací i pro pražský magistrát, protože hlavní město má celou řadu příspěvkových organizací," doplnila Jana Černochová. Městská část Praha 2 drží v Komwagu minoritní podíl akcií.

Více v časopisu Komunální technika 3/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down