Technika Kramer míří do ulic

O tom, že výrobce nakladačů a teleskopických manipulátorů Kramer vstoupil na trh se zemědělskou řadou strojů, asi už víte. Výhradní dovozce této techniky, společnost STROM Praha a. s., se nyní pouští do jejich využití i v komunálním sektoru.

Kompaktní modely KL12.5 a 19.5 jsou svými rozměry a výbavou naprosto dostačující pro běžný provoz obcí. Lze je vybavit všemi dostupnými adaptéry, na které jste zvyklí u kompaktních traktorů – radlicí na sníh, hydraulicky ovládaným zametačem se skrápěním a sběrnou nádobou, sněhovou frézou, mulčovačem, ořezávačem větví, rozmetadlem na posyp… Zkrátka vším, čím je třeba moderní komunální stroj osadit. Proti běžným traktorům je navíc lze použít i při efektivní nakládce posypu či palet.

Další možností je vybavit stroj teleskopickým výložníkem (modely KL25.5T až 35.8T), jež nakladačům Kramer dovoluje stohovací výšku až 4,5 m, a tím zvyšuje jejich použitelnost například pro nakládku sypačů, rozmetadel či kamionových souprav.

Stroje Kramer jsou v současnosti těmi nejobratnějšími, jež jsou na našem trhu k dostání. Z tohoto důvodu se perfektně hodí i do úzkých uliček a omezených prostor. Stojí za tím unikátní konstrukce všech řiditelných kol, díky kterým mají mezi nakladači, ale i traktory, nejmenší poloměr otáčení ve své hmotnostní třídě.

Volba traktor vs. efektivní nakladač do komunálních služeb je určitě v dnešní době tématem, které stojí za úvahu. Neváhejte se tedy obrátit na zástupce společnosti STROM Praha a. s., kteří dokážou efektivně navrhnout řešení právě pro váš provoz.*

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2017)