11.01.2016 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S širokým portfoliem osvědčených produktů

Společnost FORNAL od svého vzniku v roce 1990 prošla bohatým vývojem. V té době byla její první činností autodoprava, servis nákladních vozidel, opravy a montáže hydraulických jeřábů a kontejnerových nosičů. Dnes společnost FORNAL vyrábí vlastní ramenové, hákové i traktorové nosiče kontejnerů, nosiče nástaveb, návěsové přepravníky kontejnerů, sklápěče a drapáky a působí nejen na tuzemském trhu.

Od roku 1993 působila firma, která tehdy měla 16 zaměstnanců, v pronajatých prostorách v Kotojedech, kde setrvala  celých 20 let. Od září 2013 využívá svůj vlastní areál v Měrůtkách nedaleko Kroměříže a pracovní kolektiv se rozrostl na 83 zaměstnanců. „První vlastní výrobek se značkou FORNAL - ramenový nosič kontejnerů NKR 95, byl uveden na trh v roce 1996 na brněnském veletrhu Autotec. Tyto  nosiče ramenových kontejnerů společně  s hákovými  nosiči  vlastní konstrukce tvoří základ výrobního programu dodnes a navíc se  postupem let značně rozrostla nabídka celé řady dalších produktů,” říká ředitel společnosti FORNAL Ing. František Kostelník.

Čtvrtstoletí vývoje firmy nebylo jenom růžové, na přelomu tisíciletí si rodinný podnik prošel určitou krizí, ale díky vlastnímu přičinění několik méně úspěšných let překonal a dnes pracuje s ročním obratem zhruba 250 milionů korun a svoje výrobky dodává mimo jiné na Slovensko, do Polska, Maďarska, Rakouska i Německa.

Jedním z důležitých milníků v historii firmy by se dal označit rok 2001, kdy spatřil světlo světa první šestitunový hákový nosič kontejnerů vlastní konstrukce určený pro společnost SAKO Brno. Dnes má firma v nabídce celou výkonnostní škálu od 2 do 35 tun, která dohromady čítá 96 modelů, nepočítaje zákaznické provedení, jako je různá výška háků, odlišné jištění kontejnerů apod.*

Více v časopisu Komunální technika 1/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down