12.10.2023 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S rozšířeným sortimentem

Širokým sortimentem se v rámci Dnů zahradní a komunální techniky v Kameni prezentovala společnost TYM CENTRAL EUROPE. Její nabídku traktorů TYM letos ještě rozšířily stroje do nedávna vyráběné pod značkou Branson.

 Společnost TYM Corporation se stala vlastníkem jihokorejské firmy Kukje Machinery vyrábějící traktory Branson již v roce 2016, do loňského roku ale figurovaly obě značky na trhu pod vlastními názvy. Po splynutí obou výrobních řad nabízí značka TYM Tractors 19 modelů s výkonem od 20 do 130 koní.

S roční výrobní kapacitou 65 000 traktorů je společnost TYM Corporation důležitým hráčem dodávajícím svoje produkty do celého světa. A traktory TYM jsou oblíbené i v České republice. Již téměř 20 let je jejich importérem brněnská firma TYM CENTRAL EUROPE, která se prostřednictvím vybudované obchodní sítě stará také o záruční a pozáruční servis a dodávky potřebných náhradních dílů.

Důvodem spokojenosti českých majitelů traktorů TYM je příznivá ekonomika provozu a produktivita doprovázená vysokou kvalitou strojů. Modely TYM prošly v nedávné době modernizací, navíc byly představeny i zcela nové typy. Oblíbené jsou i v komunální sféře, kde jsou v mnoha obcích a městech celoročními pomocníky.

Praxí prověřený model

Oblíbenou variantou traktoru vhodného pro údržbu měst a obcí je model TYM 265 HST. Jde o stroj vhodný pro údržbu travnatých ploch, sportovišť i zimní údržbu cest a chodníků. Výhodou menšího traktoru s odolnou konstrukcí je design přední části karoserie, přes kterou obsluha velice dobře vidí na přední pracovní adaptéry. Pohonnou jednotkou traktoru je tříválcový motor s výkonem 24,5 k. Traktor s dvoustupňovou hydrostatickou převodovkou a pohonem 4 x 4 jezdí maximální pojezdovou rychlostí 20,8 km/h. Ve standardní výbavě má traktor vnější okruhy hydrauliky, tříbodový závěs kategorie I, dvojité hydraulické čerpadlo, tažné táhlo a na přání také bezpečnostní kabinu s topením. Zadní vývodový hřídel pracuje v režimu 540 ot/min, k dispozici je i mezinápravový vývodový hřídel.  

Široká škála využití

V zemědělství, v sadech a vinicích, při údržbě sportovišť a v neposlední řadě v komunální sféře je oblíbený model TYM T 555 s prostornou klimatizovanou kabinou, pohonem 4 x 4 a výkonem motoru 55 koní. Uživatel může volit mezi variantami s mechanickou synchronizovanou převodovkou s možností řazení 16/16 a třístupňovou hydrostatickou převodovkou. Ve standardu traktor nabízí dvě rychlosti vývodového hřídele 540 a 1000 ot/min s elektrohydraulickým zapínáním. K dispozici jsou dva zadní i přední vnější hydraulické okruhy.      

V nabídce nechybí bohatý sortiment příslušenství vhodný v agregacích s traktory TYM pro komunální využití, jako jsou čelní nakladače, rotační či cepová žací ústrojí (mulčovače), ramenové sekačky, půdní frézy a v neposlední řadě pracovní doplňky pro zimní údržbu: sněhové pluhy, frézy, sypače apod.*

1 – Nabídka značky TYM Tractors zahrnuje 19 modelů s výkonem od 20 do 130 koní

2 – S kabinou vybavenou topením se z modelu TYM 265 HST stává celoročně využitelný traktor

3 – Traktor TYM T 555 pracuje s výkonem motoru 55 koní a synchronizovanou mechanickou převodovkou. Možná je i varianta s hydrostatickou převodovkou

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down