24.03.2020 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S rekordními prodeji na českém trhu

Společnost Garnea se stala loni v lednu výhradním distributorem stavebních strojů značky Doosan na českém trhu. Pokračuje tak ve svém primárním zaměření dodávat zákazníkům kvalitní techniku pro práci ve stavebnictví, zemědělství, komunální sféře a dalších oborech.

K poslednímu dni roku 2019 se podařilo firmě Garnea mezi české zákazníky umístit rekordních 50 strojů, což představuje více než dvojnásobek prodeje za posledních šest let.

Dlouhá tradice, široký sortiment

Doosan Group má za sebou dlouhou tradici. Byla založena v roce 1896 v Koreji. Dnes je rejstřík jejích aktivit velmi široký – od výroby turbín pro elektrárny až po odsolovací zařízení či motory pro velké zaoceánské nákladní lodě.

Garnea na našem trhu zastupuje divizi Doosan Infracore, pod niž spadá prodej stavebních strojů. Mezi klíčové produkty patří kolové nakladače, pásová a kolová rypadla a kloubové dampry, jež nacházejí uplatnění nejen ve stavebnictví, ale také například v technických službách nebo zemědělských provozech.

Raketový vzestup

Na český trh vstoupila firma Doosan Infracore v roce 2013. Od loňska působí pod výhradním zastoupením společnosti Garnea, která v rámci prodeje poskytuje komplexní služby. Dokáže tak pomoci například s financováním či získáním dotací pro své zákazníky. Také díky tomu prodej strojů výrazně stoupl.

„Jsme nadšeni z tak rychlého vzestupu značky Doosan na českém trhu. Díky tvrdé práci společnosti Garnea se náš prodej výrazně zvýšil a mnoho českých zákazníků ocenilo kvalitu strojů Doosan i služeb výhradního distributora,“ uvedl Godehard Eidenhammer, vedoucí prodeje Doosan Infracore ve střední Evropě.

Rostoucí trend v počtu prodaných strojů chce Garnea v příštích letech udržet. Cílem je i nadále poskytovat prvotřídní servis stávajícím a novým zákazníkům. V centrále a v pobočkách po celé republice je připravena řada vyškolených techniků s bohatými zkušenostmi v oboru, kteří v případě potřeby vyjíždějí k zákazníkům v plně vybavených servisních vozech a poskytují jim tyto služby téměř nonstop.

Revoluční zametač

Aby byla možnost využití strojů Doosan co nejširší, rozhodla se Garnea navázat spolupráci s finskou společností Snowek. Loni v říjnu tak rozšířila svůj sortiment o unikátní pracovní adaptér Trombia (podrobnosti jsme přinesli v KT 1/2020). Toto revoluční zametací zařízení kombinuje nejlepší funkce pracovních nástavců a samosběrných zametacích vozů, a to bez použití vody i přídavných motorů pro sání.

Poskytuje nejlepší výsledky ve své třídě a jako první přídavný zametač na světě obdržel adaptér Trombia nejvyšší čtyřhvězdičkové hodnocení výkonnosti v mezinárodně uznávaném testu organizace EUnited.*

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down