S pěticí nových kolových nakladačů

Po podepsání smlouvy o výhradních dodávkách s nizozemskou společností Tobroco-Giant společnost Doosan potvrdila podrobnosti o nové řadě kompaktních kolových nakladačů sestávající z pěti modelů o hmotnosti 3,5 až 5 tun, které má nyní společnost v nabídce.

Nové kompaktní kolové nakladače Doosan, konkrétně modely DL60-7, DL65-7, DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7, lze používat na širokou škálu aplikací, včetně stavebnictví, zemědělství, zemních prací, zpracování odpadu/recyklace, pronájmu, stavebnin, terénních úprav, manipulace s materiály, skladování a průmyslu obecně.

Stejně jako jejich těžší verze v sortimentu Doosan nastavují nové kompaktní kolové nakladače standard v oboru z hlediska produktivity, flexibility, pohodlí, bezpečnosti a spolehlivosti. U všech nových strojů Doosan nabízí kompletní balíček moderních technologií, včetně následujících:

  • Výkonný motor (Stage V)
  • Hydrostatický pohon 4 kol
  • 100% uzávěrka diferenciálu na obou nápravách
  • Všestranná a výkonná hydraulika
  • Vysoká zdvihová síla a vynikající stabilita

Výkon a produktivita

Modely DL60-7 a DL65-7 jsou poháněny motorem splňujícím požadavky Stage V a poskytujícím výkon 48,5 kW (66 k). Motor Stage V u modelů DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7 poskytuje výkon 55 kW (75 k).

Oba motory splňují emisní normu Stage V, nabízejí vysokotlaké vstřikování paliva a přesné časování k zajištění vysoce účinného využití paliva a dokonalého spalování. Systém dodatečné úpravy se skládá z oxidačního katalyzátoru (DOC) a filtru pevných částic (DPF) s dlouhou životností, které snižují emise bez nutnosti použití SCR (selektivní katalytické redukce).

Elektronické řízení jízdy zajišťuje vysoký jízdní komfort a přesnost a zvyšuje tah strojů. Kromě toho jsou k dispozici různé režimy pojezdu. Maximální rychlost u modelů DL60-7 a DL65-7 je 30 km/h, zatímco modely DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7 mají rychlost pojezdu 35 km/h. 

Hydrostatická převodovka zvyšuje výkon akcelerace a zajišťuje plynulý provoz bez rázů ve všech situacích. Brzdový pedál ovládá i „inching“ funkci převodovky. Bez sešlápnutí brzdového pedálu je plný výkon k dispozici pro hnací systém. Lehké sešlápnutí brzdového pedálu snižuje rychlost pojezdu a zvyšuje výkon motoru pro pracovní hydrauliku. Při plném sešlápnutí brzdového pedálu se stroj zastaví a plný výkon motoru je k dispozici pro pracovní hydrauliku. Tímto se šetří palivo a zajišťuje rychlejší reakce pracovní hydrauliky.

Volitelný systém ručního plynu lze použít k nastavení (minimálních) otáček motoru. Tato funkce poskytuje konstantní hydraulický výkon (externí hydraulika – AUX), který může být využíván připojeným hydraulickým přídavným zařízením (hydraulickým motorem).

Kromě hydrostatického pohonu 4 kol a automobilového ovládání (Rexroth) jsou nové kompaktní kolové nakladače Doosan vybaveny 100% uzávěrkou diferenciálu na obou nápravách, která vždy poskytuje dostatek trakce, velkou tažnou sílu a plynulý pohyb.

Pohodlí a bezpečnost

Obsluha se může soustředit na svou práci díky komfortním a bezpečnostním prvkům v kabině, jako je prémiové, vzduchem odpružené sedadlo ve standardní výbavě, nastavitelný sloupek řízení a rádio DAB. U všech modelů je také volitelně k dispozici klimatizace. Všechny potřebné informace lze navíc snadno přečíst z přístrojové desky s informačním displejem.

K dispozici jsou tři verze kabiny s certifikací ROPS/FOPS, které vyhoví různým potřebám uživatelů. Všechny modely jsou standardně vybaveny bezpečnostní střechou. Pro zajištění většího pohodlí je k dispozici deluxe bezpečnostní střecha nebo plně uzavřená kabina. Použití úzkých prvků a střešního okna poskytuje obsluze výhled do všech stran a vynikající přehled o vykonávané práci, což umožňuje bezpečný a přesný provoz.

Joystick „vše v jednom“

S integrovaným joystickem „vše v jednom“ má obsluha všechny důležité ovládací prvky vždy na dosah ruky, což jí umožňuje snadno měnit směr jízdy a rychlostní režimy nebo nastavovat uzávěrku diferenciálu. Plná kontrola nad hydraulikou a funkce stálého průtoku vnějších okruhů  pomáhají ještě více zlepšit efektivitu a ovládání.

Konstrukce středového kloubu, zajišťujicí nezávislé naklápění předního a zadního rámu a velký úhle zatočení, propůjčuje stroji maximální stabilitu, malý poloměr otáčení strojů a jejich mimořádnou obratnost, přičemž v kombinaci s optimálním rozložením hmotnosti a kompaktními rozměry zajišťuje, že mohou pracovat ve stísněných prostorách. Systém se stará o to, aby všechna čtyři kola zůstala na zemi, a to i při práci na nerovném terénu. To obsluze nejen že umožňuje bezpečnou práci, ale vždy také poskytuje dostatečnou trakci.

Pro zajištění vyšší produktivity je možné vybavit modely DL80-7/DL85-7/DL80TL-7 patentovaným systémem Stabilo. Tento systém zajišťuje extra bezpečnost a přesnost práce, protože absorbuje nerovnosti bez jakéhokoli omezení výkonu.

Víceúčelové stroje

Díky volitelnému tandemovému čerpadlu, dvojčinnému ventilu v zadní části a až třem dvojčinným ventilům na zvedacím ramenu má uživatel vždy po ruce dostatek hydraulického výkonu i pro nejnáročnější přídavná zařízení a aplikace. U modelů DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7 je k dispozici také volitelné vybavení High Flow  s hydraulickým výkonem až 121 l/min.

Kompaktní kolové nakladače Doosan jsou vybaveny třemi typy kinematiky, aby vyhovovaly skutečně široké škále aplikací a přizpůsobily se potřebám:

- Rameno Z-bar poskytuje vysokou vylamovací sílu a vynikající nakládací výšky (DL60-7 a DL80-7).

- Rameno Pull-bar pro lepší výhled na nářadí a vyšší zvedací kapacity (DL65-7 a DL85-7).

- Teleskopické rameno zajišťuje maximální výšku zdvihu a dosah (DL80TL-7).

Všechny modely společnosti Doosan jsou standardně vybaveny rychloupínákem nářadí s hydraulickým ovládáním. Ta umožňuje bezpečnou výměnu přídavných zařízení během několika sekund.

K dispozici je široká škála přídavných zařízení, která vyhoví všem potřebám zákazníků, od použití ve skladu až po recyklaci, stavebnictví, zemědělství, terénní úpravy nebo údržbu silnic, včetně několika typů lžic, vidlí na hnůj, paletových vidlí, tlačných smetáků, svěráků, radlic na sníh a srovnávacích rámů.

Navíc široký výběr pneumatik také zajišťuje, aby zákazníci při svých aplikacích mohli využít maximální výkon. Nastavitelné blatníky poskytují dodatečnou ochranu, aby stroje Doosan zůstávaly čisté a bezpečné.*

Foto archiv/Doosan

 Parametry nakladačů

DL60

DL65

DL80

DL85

DL80TL

Výkon motoru kW (k)

48,5 (66)

48,5 (66)

55 (75)

55 (75)

55 (75)

Provozní hmotnost (kg)

3750

3650

5200

5100

5200

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down