19.03.2018 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S pestrým doprovodným programem

Součástí veletrhu Biomasa bude doprovodný program. Odehraje se v sále pavilonu Z přímo u expozic vystavovatelů. Pro letošek se připravuje vylepšená koncepce, která soustředí přednášky do atraktivních časů a představí témata, o něž je jednoznačně největší zájem. Na venkovních plochách se budou předvádět stroje.

Cílem doprovodného programu je představit energetické využití dřevní hmoty a odpadu především ze zemědělské výroby odborným návštěvníkům veletrhu, tedy hlavně lesníkům a zemědělcům.

Veletrh Biomasa bude umístěn v pavilonu Z a jeho okolí. Tady najdou návštěvníci také stánky vystavovatelů veletrhu Silva Regina. V „Zetku“ a přilehlých volných plochách budou proto expozice zaměřené především na zpracování a energetické využití dřevní hmoty. Na výstavišti najdou zájemci také firmy s technologiemi na využití odpadu z živočišné výroby nebo na kompostování. Ty budou umístěny podle zaměření na jiných místech výstaviště, například v pavilonu G2 nebo C.

V pavilonu Z a jeho okolí návštěvníci uvidí především firmy prezentující techniku pro energetické využití biomasy. K vidění budou technologie pro zpracování dřevní hmoty, štípací stroje, kráticí pily, technika pro manipulaci s poleny, drcení nebo odkorňování. V pavilonu Z se představí kotle pro spalování biomasy. Další vystavovatelé přicházejí s technologiemi pro výrobu agropelet. Stroje produkující pelety z rostlinného odpadu a rychleobnovitelných přírodních zdrojů jsou určeny především pro zemědělce. Přihlášeni jsou také vystavovatelé s technologiemi pro bioplynové stanice, kompostování nebo štěpkování.

Sál pro doprovodný program veletrhu Biomasa je umístěn v těsné blízkosti expozic v přízemí pavilonu Z. Hlavní přednášky se soustředí na pondělí a středu (9. a 11. dubna). Budou zaměřeny prakticky a zacíleny na zájemce o využití především lesní biomasy k vytápění. Předvádění zpracování dřevní hmoty se bude odehrávat u expozic v okolí pavilonu Z.

Tradičně jsou zvány na výstaviště také autobusové zájezdy. Poslední den veletrhu budou mít členové organizovaných skupin vstup na výstaviště zdarma. Pro individuální návštěvníky je potom nejvýhodnější nákup vstupenky na webu veletrhu.*

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down