26.05.2016 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S originálním systémem odpružení

Více než stoletou tradicí se může pochlubit americká značka Ferris. Produkce strojů této značky prošla samozřejmě určitým vývojem a první travní sekačky Ferris se objevily na trhu v roce 1986. Na českém trhu nabízí a zajišťuje servis těchto strojů litoměřická akciová společnost Kis plus. Právě v Litoměřicích jsme si mohli letos v dubnu dva modely prohlédnout.

Důležitým mezníkem se stal rok 1998, kdy se poprvé objevil na strojích Ferris systém nezávislého zavěšení všech kol. Patentově chráněný systém umožňuje nastavení intenzity odpružení podle hmotnosti obsluhy a jeho výhody jsou zřejmé. Stroj dokonale kopíruje terén a i nerovná plocha je tak sečena pravidelně. To je možné díky unikátnímu sytému vyrovnávání výšky sečení v závislosti na propružení kol. Zároveň jsou eliminovány vibrace, proto může obsluha pracovat se sekačkou po celý den a využívat přitom významně vyšší pracovní pojezdové rychlosti. Podstatně se tak zvyšuje produktivita při pracovním nasazení stroje a tím pádem i ekonomika provozu.

Originální je též žací systém iCD, kde zpevněná přední hrana chrání žací ústrojí tam, kde je to nejpotřebnější. Díky vícevrstvé konstrukci ze silné oceli má systém maximální pevnost. Kryt na volnoběžném kolečku chrání před vlhkostí a nečistotami a prodlužuje životnost ložiska. Posunutím středového bodu je docíleno optimálního proudu vzduchu pro výhoz.

Pro evropský trh jsou dodávány žací stroje se systémem sečení s širokým zadním výhozem s možností uzavření/záslepky a následného mulčování. Od žacích nožů proudí posečená hmota při klasickém sečení plynule směrem dozadu a vytváří středový řádek, při mulčování je dokonale rozmělňována a následně rozprostřena po celé šíři pracovního záběru.

Obsluha ocení též velice snadný přístup ke komponentům vyžadujícím pravidelnou údržbu a při vlastní práci též nízké uložení motoru eliminující hluk.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down