07.03.2013 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S oficiálním zastoupením pro 15 evropských zemí

Důležitým hráčem na trhu v oboru pracovních plošin a teleskopických manipulátorů je společnost STATECH s. r. o. Od roku 2011 toto tvrzení neplatí pouze pro tuzemsko. Firma zastupuje značku Genie celkem v patnácti zemích střední a východní Evropy a její nabídka včetně servisních služeb i pronájmu strojů na území ČR je skutečně široká.

Společnost STATECH se sídlem v Dolních Beřkovicích nedaleko Mělníka působí na trhu od roku 2005 a za dobu své dosavadní činnosti prošla dynamickým vývojem. Zpočátku se věnovala hlavně pronájmu pracovních plošin, poté přibyl prodej a servis plošin Genie a postupem doby začala výhradně zastupovat i další výrobce pracovních plošin. V jejím sortimentu tak najdeme také například automobilové plošiny CTE a ISOLI, speciální plošiny Versalift i pásové a přívěsné plošiny Teupen.
Důležité události v historii firmy se odehrály v několika posledních letech. V roce 2009 byla dokončena výstavba nového obchodně-servisního střediska v Dolních Beřkovicích s volnou plochou o rozloze 20 000 m2 a halou o pracovní ploše 2300 m2 a především výškou 12 metrů. Servisní hala má 16 plnohodnotných servisních stání–, plošin však pojme mnohem více.. Tyto profesionální parametry staví beřkovické středisko do role největší a nejmodernější základny v oboru pracovních plošin ve střední Evropě. „Přesto již kapacita haly pomalu přestává dostačovat a začínáme uvažovat o výstavbě další. Pracovní plošiny jsou totiž díky svým rozměrům a požadavkům na bezpečnost práce specifickým artiklem, do jehož opravy se každý pustit nemůže,“ poznamenává jednatel společnosti Pavlem Boubelík
Firma ovšem zdaleka nespoléhá pouze na služby centrálního servisního střediska. Další velké pobočky fungují v Brně a Ostravě, rozvíjí se poměrně nově zřízená pobočka v Plzni a nechybí ani další deponační místa pokrývající území České republiky. „Na všech těchto místech můžeme plošiny nejen servisovat, ale zájemci si zde potřebnou techniku mohou i pronajmout. K zapůjčení máme momentálně 500 strojů a v sezóně jich je někdy v permanenci i 400 naráz,“ vysvětluje .Vladimír Mertl, vedoucí servisu.

Pro značku Genie dovozcem

Dalším důležitým mezníkem byl rok 2011. Spojením se zahraničním partnerem, belgickou firmou TVH, společnost STATECH posílila svoji pozici. Partnerská firma TVH patří na trhu mezi významné distributory náhradních dílů pro vysokozdvižné vozíky, jež dodává díly do 165 zemí světa, ovšem zabývá se též pronájmem pracovních plošin a manipulátorů. Spolupráce s tímto partnerem se určitě hodila a osvědčila při zahájení prodeje nejdříve použitých strojů Genie na dosud nezmapované východoevropské trhy. „Značku Genie momentálně zastupujeme v Polsku, na Slovensku, kde jsme na konci loňského roku zakoupili většinový podíl ve firmě KLC pracovné plošiny, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Moldávii, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Černé hoře, Makedonii, Albánii a Kosovu. V roce 2011 jsme nejdříve mapovali terén a zkoušeli, jaký je obchodní potenciál nových obchodních partnerů a od ledna 2012 dodáváme do těchto zemí kromě použitých i nové stroje. Od loňského roku jsme také výhradním dovozcem pracovních plošin a manipulátorů Genie do České republiky,“ popisuje nové obchodní aktivity firmy STATECH
obchodní ředitel prodeje produktů značky Genie pro střední s východní Evropu (C+EE) Tomáš Faust

Stavebnictví, energetika i komunální sektor

V roce 2012 umístila společnost STATECH na trhu 193 nových plošin, přičemž 150 jich našlo svoje uživatele v České republice. „Před ekonomickou recesí jsme v České republice prodávali zhruba 200 pracovních plošin ročně, poté tento počet v krizových letech klesl na asi 70 kusů a teď se, doufáme, obchody začínají pomalu vracet k normálu,“ říká Pavel Boubelík.
A kam pracovní plošiny všeho druhu nejčastěji míří? Největší uplatnění nacházejí pochopitelně ve stavebním sektoru či průmyslových areálech. Zajímavým segmentem trhu je i oblast energetiky, kde se společnost STATECH stala generálním servisním partnerem například pro opravy vysoce izolovaných plošin VERSALIFT firem ČEZ a E.ON.
„Ovšem svoje uplatnění nacházejí naše produkty i v komunální sféře, ať již jde o pracovní plošiny na podvozcích nákladních automobilů, nebo o menší manipulátory. Ale i stavební a další speciální plošiny mají v provozech technických služeb určitě své místo,“ upozorňuje obchodní zástupce firmy STATECH pro Českou republiku Pavel Moravec. A šíře nabízeného sortimentu dává jeho slovům za pravdu. Stačí uvést několik příkladů.
Nabídka nástavbových automobilových plošin CTE zahrnuje modely od malých kompaktních strojů určených právě pro práce v městských aglomeracích. Jejich pracovní výška se pohybuje mezi 14 a 28 metry při nosnostech až do 300 kilogramů.
Zatím ne příliš využívanou variantou pracovních zařízení s nepoznaným potenciálem jsou v komunálních službách např. přívěsné plošiny . U nich může obsluha využít pracovní výšky 12 až 25 metrů při nosnostech 180 - 250 kilogramů.Výhodou je možnost jejich transportu prakticky libovolným vozidlem s odpovídajícím výkonem motoru.
Zajímavým řešením zvláště při práci ve stísněných prostorách mohou být speciální pásové plošiny. Ty menší mohou díky svým rozměrům projet i dveřmi o šířce 90 cm, přitom jejich pracovní výška je více než 12 metrů a nosnost standardních 200 kilogramů.
Variabilita a flexibilita teleskopických manipulátorů Genie je praxí již dostatečně prověřená. Například model GTH 2506 poháněný dieselovým motorem Deutz o výkonu 68 koní může být velmi dobrým pomocníkem při celé řadě činností. Rameno má maximální zdvih 5,79 m a čení dosah 3,35 m při nosnosti 2500 kilogramů. K použití je několik typů volitelného nářadí od lopaty, vidlic, háku, koše po nádobu na mísení betonu, nebo vrtací hlavy.
„Je toho opravdu hodně, co můžeme v rámci prodeje, servisu i pronájmu strojů nabídnout. S naším sortimentem bychom zájemce rádi seznámili v rámci premiérových Dnů otevřených dveří, které se budou konat 15. až 17. května v našem areálu v Dolních Beřkovicích. Všichni jsou srdečně zváni,“ uzavírá Pavel Moravec.

Popisek: Přívěsná zařízení se jeví pro komunální sektor jako ideální řešení

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down