20.01.2021 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S novými teleskopickými manipulátory

V duchu sloganu Next is Now (Budoucnost je teď) představila loni v říjnu společnost Bobcat 48 novinek ve 12 kategoriích. Ve spolupráci s italskou firmou Magni TH uvedla na trh rozšířený sortiment otočných teleskopických manipulátorů Bobcat pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA).

Nové modely disponují výškou zdvihu od 18 do 39 m a nosností od čtyř do sedmi tun. Všechny manipulátory určené pro evropský trh samozřejmě splňují požadavky emisní normy Stage V.

Na vyšší úrovni

Olivier Traccucci, senior product manager pro teleskopické manipulátory Doosan Bobcat EMEA říká: „Naše nová řada otočných teleskopických manipulátorů nabízí rozšířenou nabídku modelů, vyšší zdvih i nosnost. Manipulátory jsou vybaveny špičkovými technologiemi v souladu s naší filozofií Next is Now. Přinášíme vyšší výkon i pro ty nejsložitější pracovní úkony při manipulaci na pracovišti. Díky možnosti volby z více než dvaceti typů příslušenství a různých volitelných doplňků umožňuje nová řada manipulátorů realizovat veškeré výškové práce s novou úrovní efektivity, komfortu i bezpečnosti.“

Zmíněné novinky se značkou Bobcat byly oficiálně představené loni v prosinci na online konferenci. Na trhu jsou k dispozici už teď. Představení další produktové řady je pokračováním velkých změn oznámených na říjnové akci Next is Now.

Rostoucí trh

Trh s otočnými teleskopickými manipulátory celosvětově roste. Například v Evropě během posledních pěti let vzrostl o 23 % a v roce 2019 poprvé překročil počet 3000 prodaných kusů. Plných 85 % globálního objemu prodeje v této kategorii se odehrává v regionu EMEA.

Otočné teleskopické manipulátory jsou vybaveny otočnou věží a čtyřmi stabilizátory, díky nimž mohou bezpečně pracovat na svém místě a dosahovat plného provozního výkonu. Otáčení věže o 360° umožňuje strojům manipulovat s břemeny v celém pracovním rozsahu, aniž by bylo nutné jejich přemísťování. Toto řešení nachází ideální uplatnění v městských oblastech, kde jsou stísněné prostory, a tedy omezené možnosti manévrování.

Díky schopnosti dobře zvládnout práci a pokrýt celé pracoviště z jednoho místa a možnosti využití od prvního do posledního dne stavebního projektu jsou tyto stroje pro staveniště stále atraktivnější. Otočné teleskopické manipulátory jsou často označovány jako stroje 3 v 1, protože spojují vlastnosti teleskopického manipulátoru s funkcemi zvedací plošiny a jeřábu. Najdou tak využití především ve stavebnictví (80 %), ale také v průmyslové údržbě. Jejich popularita stabilně roste již od 90. let minulého století, kdy tato kategorie vznikla.

Příjemné pracovní prostředí

Stejně jako u všech strojů Bobcat je pohodlí obsluhy základním požadavkem i u nových otočných teleskopických manipulátorů. Inovativní patentovaná konstrukce kabiny je klíčem k bezpečné práci na pracovišti. Mezi její přednosti patří:

  • plně přetlakový prostor,
  • 100% filtrace vzduchu,
  • topení a klimatizace (kromě modelu TR40.180),
  • velká okna pro optimální viditelnost,
  • certifikace ROPS/FOPS,
  • snadno přizpůsobitelný sloupek řízení,
  • pohodlné, plně nastavitelné sedadlo.

Kabiny všech otočných teleskopických manipulátorů Bobcat jsou vybavené velkým dotykovým displejem s vysokým rozlišením pro intuitivní ovládání stroje. Nastavení manipulátoru lze přizpůsobit na pěti různých stránkách na displeji. Navigace mezi nimi je mimořádně snadná a intuitivní. Je možné využít dotykovou obrazovku nebo otočný ovladač.*

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2021)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down