Tucet modelů teleskopických manipulátorů

Bobcat uvádí na trh novou generaci teleskopických manipulátorů řady R, která nabízí výběr z 12 modelů s motory Stage V. Poskytují rozsah výšek zvedání od šesti do 18 m s maximální nosností od 2,6 do 4,1 t. Novinka kombinuje inovativní vývoj a diverzifikaci produktů s inteligentními technologiemi a službami.

Prezident společnosti Doosan Bobcat EMEA Gustavo Otero k nové řadě R podotýká: „Teleskopické manipulátory jsou jedním ze základních pilířů naší obchodní strategie a klíčovým produktem iniciativy Next is Now. V rámci nové řady R nabízíme vysoce výkonné, robustní stroje pro maximální provozuschopnost. Klademe důraz na jejich přesné ovládání a intuitivní obsluhu, což umožňuje zvládnutí jakékoli práce na staveništi. S novými modely a zvýšenými investicemi v tomto segmentu máme v úmyslu do roku 2025 zdvojnásobit výrobu teleskopických manipulátorů Bobcat.“

Tucet modelů

Nový sortiment teleskopických manipulátorů řady R Bobcat zahrnuje: malé teleskopické nakladače – TL26.60, TL30.60 a TL30.70, střední teleskopické manipulátory – TL35.70, T35.105, T35.105L a T36.120SL a velké teleskopické manipulátory – T35.130S, T35.130SLP, T35.140S, T41.140SLP a T40.180SLP

Gustavo Otero dodává: „Teleskopické manipulátory Bobcat jsou oblíbené po celém světě. Novou generací chceme dále posílit svou přítomnost a urychlit růst na trhu se stavebními stroji. Díky snadnému používání, důrazu na bezpečnost a spolehlivosti našich strojů je naším cílem proniknout na každé staveniště.“

Přesné ovládání

S nově nakonfigurovaným hnacím ústrojím umožňují nové modely plynulejší plnění i těch nejobtížnějších úkolů ve výšce, a to s chirurgickou přesností. Díky kombinaci systému polohování výložníku, modernizovaného velmi přesného joysticku, funkce inch pro precizní popojíždění a lepší viditelnosti z kabiny je práce ve výšce ještě snazší.

Vylepšená konstrukce inch pedálu se snadněji používá a snižuje únavu obsluhy. Modernizovaná brzda motoru zajišťuje kratší brzdnou dráhu a zvyšuje bezpečnost na staveništích. Rychlostní rozsahy želva/zajíc jsou standardem u všech modelů a ovládají se joystickem. K dispozici je nový dynamický režim pro aplikace vyžadující rychlou odezvu převodovky a nový volitelný ruční plyn s funkcí FLEX DRIVE, která umožňuje ovládat rychlost pojezdu nezávisle na otáčkách motoru.

Pohodlná kabina

Teleskopické manipulátory Bobcat řady R jsou vybavené novou kabinou se snadným ovládáním, která byla navržena s ohledem na požadavky obsluhy. Centrální ovládací panel přichází s optimalizovanou ergonomii v rozsahu 360°. Nový a moderní interiér kabiny s důrazem na kvalitní materiály jasně odráží DNA značky Bobcat.

S ohledem na ergonomii byly všechny části kabiny optimalizované tak, aby nabízely více prostoru a lepší viditelnost. Základ tvoří nový pětipalcový LCD displej, který poskytuje interaktivní a optimalizované informace – včetně obrazu ze zadní kamery – pro snadnější a přesnější provoz.

Manipulátory řady R umožňují operátorům rychlé seznámení se se strojem a okamžité zahájení práce díky následujícím prvkům:

  • integrovaný joystick „all-in-one“ s vylepšenou ergonomií,
  • intuitivní ovládací prvky jako v automobilu (podsvícená klávesnice, otočný ovladač, páčky pod volantem),
  • interaktivní pětipalcový LCD displej,
  • poloautomatické srovnání kol,
  • automatická převodovka a parkovací brzda.

Odolná konstrukce

Klíčem v segmentu stavební techniky je provozuschopnost. Teleskopické manipulátory Bobcat měly vždy mimořádně odolnou konstrukci. Nové modely řady R na této pověsti staví. Díky ochranným krytům všech životně důležitých součástí stroje, robustnímu rámu a výložníku umožňují práci v nejrůznějších prostředích.

Krytá konstrukce poskytuje ochranu hydraulických a elektrických součástí včetně hadic, kabeláže a převodovky. Spodní část stroje chrání ocelová deska. Všechny teleskopické manipulátory Bobcat mají tuhou konstrukci výložníku a robustní rám s prostorovým uspořádáním.

Snadná údržba motoru

Řada R je vybavená novou kapotou motoru se zkosenějším profilem, což přispívá k lepší viditelnosti a zmenšení mrtvého úhlu na pravé straně stroje o 15 %. Spolu s novou palubní deskou poskytuje toto řešení vynikající, prakticky neomezenou viditelnost z kabiny, což řidiči umožňuje snadný pohyb po staveništi s minimem nehod nebo chyb.

Díky lepšímu přístupu k motorovému prostoru je nyní jednodušší údržba. Manipulátory řady R jsou poháněné novými modernizovanými verzemi motoru Bobcat D34 Stage V s využitím filtru DPF pro následné zpracování výfukových plynů, který je automaticky regenerovaný bez vlivu na výkon a bez odvádění pozornosti obsluhy.

Stabilita a spolehlivost

Všechny aspekty modelů řady R jsou navržené podle potřeb zákazníků; počínaje nízkým těžištěm a vyváženou konstrukcí strojů včetně těžkého protizávaží a dlouhého rozvoru kol. Optimální rozložení hmotnosti nových strojů (s kompaktními stabilizátory či bez nich) také umožňuje operátorům při manipulaci s těžkými břemeny bezpečně dosáhnout co nejvýš a nejdál.

Quentin D’Hérouël, produktový manažer pro teleskopické manipulátory Bobcat, dodává: „Stejně jako u všech nových teleskopických manipulátorů Bobcat nabízí i řada R zákazníkům tříletou záruku, nebo na 3000 hodin provozu, přímo od výrobce, standardně poskytovanou na celý stroj. Bobcat je jediným producentem, který poskytuje standardně tříletou záruku a umožňuje zákazníkům soustředit se výhradně práci, aniž by museli mít obavy o své stroje. Co se interiéru kabiny týká, jsme nyní ve svém oboru špičkou. Při konstrukčním procesu jsme průběžně spolupracovali s našimi zákazníky, a proto jsme přesvědčeni, že stroje nové generace budou na trhu velmi dobře přijaty.“*

Foto archiv/Bobcat

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down