21.05.2015 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S novými modely i novým obchodním zastoupením

V prostorách jednoho ze svých prodejních a servisních středisek ve Velkém Meziříčí uspořádala firma P & L v polovině května tradiční dny otevřených dveří. Dvoudenní akce byla tentokrát zaměřena více na prezentaci komunální techniky, i když zemědělská mechanizace samozřejmě nemohla také chybět. Novinek se letos prezentovalo více než dost a oslavy 25 let od založení firmy tak měly velice důstojný ráz.

 

Firma P & L, dovozce a prodejce zemědělské, lesní a komunální techniky, byla založena na sklonku roku 1990 a postupem času se značně rozrostla. Momentálně zaměstnává 130 lidí a provozuje síť svých středisek především na Moravě, ale i ve Slovenské republice. „Prodejní a servisní středisko ve Velkém Meziříčí má za sebou osm let provozu a dny otevřených dveří zde pořádáme již posedmé. Zabýváme se prodejem zemědělské a komunální techniky a v areálu střediska se nachází též centrální sklad náhradních dílů, který momentálně zahrnuje více než 100 000 skladových položek. Je to nutné stejně jako kvalitní servisní zázemí, vždyť společnost P & L za dobu svojí existence prodala více než 10 000 strojů a sortiment se stále vyvíjí včetně techniky vlastní výroby. Kromě prodeje a servisu poskytujeme našim zákazníkům i další služby, jsme schopni poradit s optimálními způsoby financování i dotacemi,“ řekl úvodem vedoucí provozovny ve Velkém Meziříčí Ing. Jindřich Doležal.

Výstavní ploše dominovaly traktory

Prezentaci komunální techniky vévodily jihokorejské traktory Kioti, které se představily téměř v kompletních výrobních řadách univerzálních strojů i malotraktorů. Nechyběl nejvýkonnější model PX9020 Power Shuttle o výkonu 90 koní ani zástupci modelových řad NX, LX, DK (včetně nového modelu DK4510) a několik malotraktorů CS2610 a CK2810 s různým nářadím používaným především při údržbě zeleně a dalších komunálních ploch v letním i zimním období. Novinkou v sortimentu značky Kioti je žací traktor WD1260 se středovým tunelem a sběrem posečené hmoty do vysokovýklopného koše.

V nabídce strojů vhodných pro komunální nasazení nefigurují ovšem pouze produkty značky Kioti. Od letošního roku rozšířily nabídku kloubové nakladače MULTIONE a v sortimentu komunálních strojů nadále zůstávají například mulčovače m.e.a.a.t., příkopová ramena Marolin, žací stroje Zappator, štěpkovače Schliessing, či technika pro údržbu chodníků Tuchel.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2015

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down