17.09.2021 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S novými modely a větší podporou prodeje

Od podzimu roku 2014 působí na tuzemském trhu společnost TomiTruck se sídlem v Meziříčku v okrese Žďár nad Sázavou. Od svého vzniku se firma věnuje prodeji a servisu komunální techniky a její portfolio se ustálilo na nabídce produktů několika renomovaných značek. Sněžné pluhy, sypače a solankové postřikovače SnowEx postupem času doplnily profesionální žací stroje s nulovým poloměrem otáčení Grasshopper, na něž získala společnost TomiTruck výhradní zastoupení v České republice i na Slovensku v roce 2015. Sortiment obohatily i užitková vozidla Toyota Hilux v několika provedeních a vhodným doplňkem jsou i ručně vedené zametače a úklidové stroje Tielbürger, ať již s mechanickým, nebo hydrostatickým systémem pojezdu.

Před uvedením na trh dbá firma TomiTruck na řádné prozkoušení a prověření nově nabízených produktů, přesto se v jejím sortimentu pravidelně objevují technické novinky vhodně doplňující dosud využívané modely. A nejinak je tomu i letos, kdy si společnost pro své zákazníky připravila hned několik premiér.

 

Nové modely doplnily dosud nabízené řady

„Velice nás těší, že žací stroje Grasshopper se za dobu našeho působení jako generálního dovozce postupně dostaly do povědomí uživatelů, kteří jsou s jejich prací spokojeni a vybírat si mohou z mnoha variant a konfigurací strojů, ať již s benzínovými, nebo dieselovými motory, či čelním, nebo mezinápravovým systémem sečení. Pochopitelně se snažíme reagovat na požadavky našich obchodních partnerů a právě proto jsme se rozhodli letos rozšířit nabídku o nové poptávané modely. Jde o zástupce nejmenší vyráběné řady s označením Grasshopper 124 a model 524V, které jsme dosud nedováželi. Tak jako u ostatních strojů Grasshopper jde o techniku, jejíž doménou je nasazení při sečení bez sběru posečené travní hmoty, ale možná je i varianta se sběrným košem. I když jde na tuzemském trhu o nové stroje, musím zdůraznit, že značka Grasshopper využívá u všech výrobních řad totožné a praxí prověřené technické prvky, na kterých není co zásadního měnit a u nichž dochází pouze k částečným vylepšením a inovacím na základě získávání nových praktických zkušeností. Jako příklad mohu uvést jiné uchycení adaptéru čelního sečení u modelů s pracovním záběrem 155 cm a úpravu velikosti (zvětšení) jejich předních plných koleček,“ popisuje obchodní zástupce společnosti TomiTruck Michal Ingr a dodává: „Jak jsem již zmínil, vyráběné modely žacích strojů Grasshopper si jsou technicky podobné a unifikované, což je velká výhoda. Zásoby náhradních dílů nemusejí být tak velké, jelikož určité součástky se hodí na více modelů. V případě těch nově nabízených (124 a 524V) jsme náš sklad náhradních dílů těmi chybějícími pochopitelně s předstihem doplnili. Je ovšem pravdou, že řadu náhradních dílů, které máme k dispozici, mnohdy ani nevyužijeme, jelikož poruchovost žacích strojů je minimální a o prodaných kusech kromě pozáručního servisu a dodávek opotřebitelných součástek často několik let prakticky nevíme. Pokud již k nějaké závadě dojde, dbáme na precizní a rychlý servis, který pokládáme za základ úspěšné déletrvající spolupráce.“

Není žádným tajemstvím, že mnoho výrobců a potažmo i prodejců nejen komunální techniky se v letošním roce potýká s neúnosně dlouhými dodacími lhůtami, jelikož výroba a včasné dodávky strojů váznou, protože chybí materiál a potřebné komponenty. Jak uvedl Michal Ingr, značka Grasshopper v průběhu roku tyto potíže dosud neměla a uživatelé dostávali svoje vybrané stroje v předem domluvených dodacích lhůtách.

 

Žací stroje s benzínovými motory

Také nové modely 124 a 524V s nulovým systémem otáčení jsou primárně určené k mulčování, i když oba je možné v případě zájmu doplnit sběrným košem.

Žací stroj Grasshopper 124 s mezinápravovým systémem sečení a pracovním záběrem 104 cm je určen pro práci v náročném terénu a díky svým rozměrům i ve stísněných prostorách. Pohonnou jednotkou stroje je benzínový vzduchem chlazený motor Briggs & Stratton s výkonem 24 koní. Pracovním adaptérem je dvounožové žací ústrojí s možností mulčování, bočního výhozu nebo sběru posečené travní hmoty. Výšku sečení může obsluha nastavit pedálem v rozmezí od 25 do 125 mm. Pracovní rychlost stroje se pohybuje od 0 do 12,9 km/h. Nechybí komfortně odpružené pracoviště obsluhy. Stroj disponuje řadou bezpečnostních prvků.

S čelním systémem sečení se záběrem 107 cm pracuje model 524V. Také tento stroj je poháněn benzínovým vzduchem chlazeným motorem Briggs & Stratton s výkonem 24 koní. Žací ústrojí je tvořeno třemi noži.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down