28.06.2017 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S novým obchodním zastoupením i rozšířením modelových řad

Od letošního roku zastupuje na českém trhu produkty společnosti Cast Group firma FORAGRI s. r. o. Italská firma Cast Group byla dosud známa pouze jako výrobce kloubových malých nakladačů, nyní je ovšem její portfolio širší. Přibyly do něj též nakladače střední výkonové třídy stejně jako smykem řízené stroje.

Dosud známé byly především kloubové malé nakladače Pixy s pevným ramenem, nebo teleskopickým výložníkem. Jde o stroje osazené spolehlivými dieselovými motory Isuzu o výkonu od 23 do 38 koní, což je pro nasazení malých nakladačů plně dostačující. Pro náročnější uživatele může být variantou použití motorů Kubota. Výška zdvihu teleskopického výložníku se podle daného modelu pohybuje mezi 2,7 až 3,3 metru. Zvedací síla dosahuje u většiny modelů min. 1200 kilogramů. Stroje s kloubovým řízením a hydrostatickým pohonem na všechna čtyři kola disponují hydraulickým systémem s průtokem 34 až 60 l/min. Tento hydraulický výkon umožňuje agregaci široké škály pracovních adaptérů. Nakladače mohou pracovat jak s klasickým nářadím, jako jsou lopaty a paletizační vidle, tak s energeticky náročnějšími adaptéry, jako jsou mulčovače, rotavátory, víceúčelové lopaty, podkopová ramena, zametací kartáče, sněhové frézy, radlice a podobně. Na zadní část stroje je možné u některých modelů agregovat tříbodový závěs a automotivní tažné zařízení. Nakladač tak může částečně suplovat traktor či univerzální komunální nosič a je možné využít hydraulicky poháněné adaptéry pracující za strojem (např. agregace sypače při zimní údržbě komunikací). Společně s pohonem 4 x 4 umožňují uvedené technické parametry široké spektrum možností nasazení. Nakladače se uplatňují v komunálních službách, zahradnictví, při stavebních pracích i v zemědělství na farmách a ve stájích.

U malých nakladačů Pixy probíhá momentálně modelová obměna. Nejde pouze o změnu designu, kdy dosud využívanou kombinaci šedivé a oranžové barvy nahradila černá a oranžová kombinace. Jde především o technickou výbavu strojů, ve které je nová modelová řada s označením P o krok dál a využívá nejmodernější komponenty.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down