Nové demoliční rypadlo s velkým dosahem

Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh model DX380DM-7, třetí ze své nové řady demoličních rypadel s velkým dosahem, který doplňuje současné typy DX235DM a DX530DM.

Sklopná kabina nového modelu s širokým výhledem poskytuje obsluze vynikající prostředí zvlášť vhodné pro demoliční aplikace s velkým dosahem a s úhlem náklonu 30°. Maximální výška čepu výložníku pro demolice je 23 metrů.

Stabilita a bezpečí

U modelu DX380DM-7 je také zachovaný hydraulicky nastavitelný podvozek, který lze vysunout do maximální šířky 4,37 metru, aby byla zajištěná optimální stabilita při práci na demoličních plochách. Šířku podvozku lze za účelem přepravy stroje hydraulicky zatáhnout na 2,97 metru. Nastavovací mechanismus je založený na trvale promazávané vnitřní konstrukci válce, která minimalizuje odpor při pohybu a pomáhá předcházet poškození podvozku.

Jako u všech demoličních rypadel Doosan patří mezi standardní bezpečnostní prvky ochranný kryt kabiny FOGS, bezpečnostní ventily pro výložník, mezilehlé válce výložníku a ramena a výstražný systém stability.

Vyšší flexibilita

Stejně jako je tomu u ostatních modelů řady s velkým dosahem, poskytuje model DX380DM-7 vyšší flexibilitu díky modulární konstrukci výložníku a mechanismu hydraulické uzávěrky. Tato inovativní konstrukce umožňuje snadnou výměnu mezi výložníkem pro demolice a výložníkem pro zemní práce a vykonávání různých typů prací jedním strojem v rámci stejného projektu.

Uvedená konstrukce také umožňuje, aby byl výložník pro zemní práce namontovaný dvěma různými způsoby, což s výložníkem pro demolice přináší další flexibilitu s celkem třemi různými konfiguracemi u základního stroje.

K usnadnění výměny výložníku je k dispozici speciální podstavec, jehož základem jsou rychle vyměnitelné hydraulické a mechanické spojky. Používá se systém založený na válcích, který zatlačuje zajišťovací čepy na místo a pomáhá při dokončení úkonu.

Pokud je model demoličního rypadla DX380DM-7 osazený výkopovým výložníkem v přímé konfiguraci, může pracovat do maximální výšky 10,43 metru.*

Foto archiv/Doosan

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down