Nová řada kompaktních nakladačů

Od svého uvedení na trh roce 2013 se kompaktní kolové nakladače Liebherr osvědčily v roli bezpečných a spolehlivých pomocníků v nejrůznějších oborech. Nyní společnost Liebherr obnovuje portfolio svých kompaktních nakladačů a rozšiřuje typovou řadu o nový model L 504. K nejdůležitějším inovacím patří především nově koncipovaná kabina, která nabízí vynikající výhled díky větším proskleným plochám.

Dobrá viditelnost na veškeré pracovní vybavení a kinematika výložníku optimalizovaná pro výhled zajišťují maximální bezpečnost. Poprvé lze modely L 506 a L 508 volitelně dodat také ve verzi Speeder, kdy dosahují maximální rychlosti 30 km/h.

Nová typová řada nakladačů zahrnuje tři optimálně sladěné modely. L 504 Compact rozšiřuje nabídku kolových nakladačů koncernu Liebherr směrem dolů. Nejmenší nakladač si ponechává kvality větších strojů této kategorie Liebherr a přesvědčí svým výhodným poměrem ceny a výkonu.

S velkým množstvím nového vybavení potvrzuje nakladač L 506 svou silnou pozici na trhu. Stejně jako modelu L 504 také u L 506 konstrukční výška nepřekračuje 2,5 m, což například usnadňuje přepravu na přívěsu. Nový nakladač L 508 Compact je větší a širší než druhé dva kompaktní stroje. Vyniká silným pohonem pojezdu a vysokou překlopnou silou.

Univerzální a výkonné

Nové kompaktní kolové nakladače mají robustní kinematiku výložníku se Z-kinematikou, která umožňuje použití nejrůznějšího pracovního nářadí. Pro bezpečný a přesný provoz s paletizačními vidlemi společnost Liebherr optimalizovala paralelní vedení. To je například důležité při přepravě palet s dlažbou nebo terasovými dlaždicemi v zahradnictví a zemědělství.

Pro další zvýšení mnohostrannosti nabízí společnost Liebherr u modelů nakladačů L 506 a L 508 kinematiku výložníku ve volitelné variantě High Lift. V tomto případě se jedná o prodlouženou kinematiku výložníku s větším dosahem. Díky tomu mohou tyto stroje nakládat různý materiál také na větší nákladní vozidla.

V komunálních službách jsou na kolové nakladače kladeny různé požadavky, jako například: přeprava materiálu s pomocí různých lopatam nebo s paletizačními vidlemi, zemní práce s lopatou 4 v 1, úklidové činnosti se zametacím strojem nebo odstraňování sněhu s pomocí pluhu…

Pro efektivní a spolehlivé zvládnutí široké škály rozmanitých úkolů nabízí Liebherr k těmto třem kompaktním nakladačům plně automatický rychloupínací systém LIKUFIX. Ten umožňuje obsluze stisknutím tlačítka v kabině během několika sekund vyměnit mechanické a hydraulické pracovní nářadí. Tím se šetří čas a minimalizuje riziko úrazu, protože strojník nemusí při této činnosti vystoupit z kabiny.

Komfortní a bezpečná kabina

Propracovaná řešení byla uplatněná také u nově koncipované kabiny, která je přístupná přes robustní nástup. Na první pohled je zřejmé, že společnost Liebherr zvětšila prosklené plochy na všech stranách. U čelního skla dokonce až k podlaze kabiny. To umožňuje lepší výhled všemi směry, především však na pracovní nářadí a do oblasti středového kloubu stroje. Zadní sklo je po stranách vyklenuté a díky tomu umožňuje volný výhled dozadu. Pro zvýšení bezpečnosti při couvání nabízí uvedená novinka volitelnou couvací kameru.

Komfort kabiny strojníka zvyšují mnohé detaily – například přehledně uspořádané ovládací prvky nebo praktické odkládací plochy. S osvědčeným joystickem Liebherr může obsluha bezpečně ovládat kinematiku výložníku a pracovní nářadí. To platí také pro volitelný minijoystick na ovladači, který slouží k ovládání pomocných hydraulických funkcí.

Sloupek řízení může být na přání zákazníka plynule nastavitelný a displej umožňuje individuální nastavení polohy na sloupku. Tato opatření zajišťují snadné a intuitivní ovládání kompaktního nakladače, což je například důležité u stavebních strojů určených k pronájmu.

Moderní a funkční je také design nových kompaktních nakladačů Liebherr. Kryt motoru s dynamickými tvary je přehledně uspořádaný a nebrání ve výhledu z kabiny. Kinematika výložníku má kónický tvar, který optimalizuje výhled na pracovní nářadí a náklad. Kompaktní konstrukce nových nakladačů s nízkým těžištěm zajišťuje optimální rozložení hmotnosti. Z toho vyplývá dobrá stabilita a bezpečný jízdní komfort.

Výkonové parametry

Model:

L 504 Compact

L 506 Compact

L 508 Compact

Překlopná síla (kg):

3 000

3 500

3 900

Objem lopaty (m3):

0,7

0,8

1,0

Provozní hmotnost (kg):

4 600

4 970

5 700

Výkon motoru (kW/k):

34/46

47,5/64

47,5/ 64

Poznámka: Všechny údaje platí pro standardní verze. Emisní hodnoty nedosahují limitů stanovených pro emisní stupeň V.

Výrobní závod

Výrobní závod Liebherr-Werk Bischofshofen GmbH vyvíjí, vyrábí a prodává kolové nakladače koncernu Liebherr. Provoz v rakouské spolkové zemi Salzbursko již po několik desetiletí vyniká dlouhodobým růstem, neustálými inovacemi, kreativními řešeními a vysokým standardem kvality. Nabídka kolových nakladačů se průběžně rozšiřuje a zahrnuje rozličné modely ve čtyřech různých kategoriích. Kompaktní nakladače a stereo nakladače a středně velké a velké kolové nakladače vynikají svými inovativními koncepcemi pohonů.

Koncern

Koncern Liebherr je rodinný podnik s širokou nabídkou produktů. Patří k největším výrobcům stavebních strojů na světě. Současně nabízí další produkty a služby v mnoha odvětvích. Koncern čítá v současnosti více než 140 společností na všech kontinentech. Zaměstnává přibližně 49 600 pracovníků. V roce 2021 dosáhl celkového konsolidovaného obratu přes 11,6 miliard eur. Od svého založení v roce 1949 v jihoněmeckém Kirchdorfu an der Iller je cílem společnosti Liebherr nabízet uživatelům řešení pro vysoké nároky a připívat k technickému pokroku.*

Foto archiv/Liebherr

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down