S kompletní nabídkou hutnicích strojů

Důležitou součástí mnoha odvětví jsou hutnicí aplikace. Bez zhutňovače půdy a asfaltu se například neobejde žádné staveniště. Proto Bobcat obohacuje produktové portfolio o ucelenou řadu lehké hutnicí techniky vyvinuté ve spolupráci s Ammann Group.

Nejnovější rozšíření nabídky těchto produktů bylo navržené tak, aby splňovalo požadavky na hutnění téměř na jakémkoli pracovišti. Stroje disponují nejnovějšími technologiemi, které umožňují maximální výkon, aniž by bylo třeba dělat kompromisy s ohledem na pohodlí, bezpečnost či snadné používání.

Pestrý výběr modelů

Nové lehké hutnicí stroje Bobcat se dělí do sedmi produktových řad s 37 modely – od vibračních pěchů s hmotností 29 kg až po tandemové válce vážící 2,6 tuny.

„Uvedení kompletní řady lehkých hutnicích zařízení na trh je součástí naší nové strategie Next is Now. Společně s inovacemi u již existujících produktů se jedná o další mezník na cestě k dosažení naší vize stát se světovou jedničkou na trhu kompaktních zařízení. Proto jsme i v mimořádně obtížném roce 2020 představili rekordní počet nových produktů a technologií a hodláme v tom pokračovat i letos,“ sdělil Mike Vought, produktový ředitel společnosti Doosan Bobcat v oblasti EMEA, a dodal:

„Společně s kolovými nakladači pro nás hutnicí zařízení představují jednu ze zcela nových produktových kategorií. Toto rozšíření portfolia jsme dále doplnili o inovovanou nabídku našich dalších produktů, mezi něž patří minirypadla, otočné i klasické teleskopické manipulátory, smykem řízené a kompaktní pásové nakladače.“

Široké spektrum využití

Řada lehkých hutnicích strojů Bobcat zahrnuje vibrační pěchy (obr. 1), jednosměrné (obr. 2) a obousměrné vibrační desky (obr. 3), hydrostatické desky (obr. 4), ručně vedené válce (obr. 5), dále příkopové (obr. 6) a tandemové válce (obr. 7).

Zařízení pro lehké hutnění mají využití v mnoha oborech. Ve stavebnictví zvyšují pevnost půdy a zlepšují její stabilitu a nosnost odstraňováním dutin a vytvářením vazeb mezi půdními částicemi. Při silničních pracích zvyšuje hutnění asfaltu a podkladových materiálů odolnost komunikací vůči zatížení těžkou dopravou a obecně prodlužuje jejich životnost. Vibrační pěchy a přední desky se používají při úpravách zahrad a dalších terénních pracích. Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti je lze snadno přemístit mezi jednotlivými pracovišti.*

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down