21.10.2015 | 11:10

S kombinací likvidace plevele a čištění města

V letošním červencovém čísle časopisu Komunální technika jsme poprvé obšírněji informovali o technologii likvidace plevele horkou vodou Wave Weed Control. V České republice se prvně představila v rámci jarních dnů otevřených dveří, které ve svém areálu uspořádal její generální dovozce do České republiky a na Slovensko, litoměřická společnost Kis plus. Již při svém premiérovém představení vzbudila technologie značný zájem návštěvníků. Netrvalo proto dlouho a první modely začínají sloužit svým uživatelům. Průkopníkem jsou v České republice Technické služby Kutná Hora, kde od začátku září pracuje profesionální ruční jednotka Wave Weed Control High Series 75/30.

Výhodou zařízení je fakt, že s výměnou lišty je možné kromě likvidace plevele, která probíhá za vysoké teploty s nízkým provozním tlakem, použít vysokotlakou jednotku a získat tak velice účinné mycí zařízení, které si poradí při čištění fasád, městského mobiliáře, odstraňování plakátů z autobusových zastávek, žvýkaček a podobně. Čištění probíhá při tlaku 125 barů a teplotě vody 90° C s opravdu vysokou účinností.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2015