23.04.2020 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S inovacemi na veletrhu Conexpo

Bobcat přišel s s odvážnou vizí a představil dosud největší počet nových produktů. Cílem bylo zapůsobit na více než 120 000 návštěvníků březnové výstavy Conexpo v americkém Las Vegas. Jedná se o jeden z největších veletrhů stavebních strojů na světě.

Stánek Bobcat představil veřejnosti aktuální informace týkající se především nových produktů, inovací a vize společnosti.

Nové koncepty

Jedním z vrcholů prezentace společnosti Bobcat na Conexpu byla trojice elektrických koncepčních návrhů: rypadla E17e, nakladače S70e a zcela elektrického nakladače T76e (bez hydrauliky).

Elektrické prototypy strojů Bobcat jsou ideální pro interiérové demolice. S nulovými emisemi a  lithiovou baterií s dlouhou výdží budou pracovat stejně tvrdě jako konvenční modely, navíc s nižšími nároky na údržbu. Plně elektrické koncepce strojů mají potenciál přinést revoluci do oboru kompaktních zařízení. Společnost Bobcat má v úmyslu stát se prvním výrobcem zcela elektrických nakladačů.

Novinky pro Evropu

Vedle koncepčních návrhů nové produkty na výstavě zahrnovaly nakladače řady R, jejichž uvedení na trh v Evropě se očekává v průběhu  tohoto roku. Ve srovnání se svými předchůdci nabízejí vyšší výkon i komfort, lepší pohodlí, díky nové jednodílné konstrukci kabiny nižší hluk a také nový systém LED osvětlení pro lepší viditelnost v noci.

Podrobné informace o provozu stroje jsou k dispozici na novém standardním pětipalcovém displeji nebo sedmipalcovém dotykovém displeji, který je součástí volitelného příslušenství.

Všechny nakladače řady R jsou vybaveny novými rameny z lité oceli, která jsou o 20 % pevnější než předchozí ramena z konstrukční oceli. Nakladače jsou rovněž vybaveny zcela přepracovaným systémem chlazení.

Kompaktní pásové nakladače řady R se navíc vyznačují vyšší stabilitou díky systému torzního zavěšení s pěti rameny, který je dnes použit u všech pásových nakladačů této řady.

Řídicí systém

Další atraktivní novinkou, kterou společnost Bobcat na výstavě Conexpo představila, je řídicí systém Bobcat MaxControl, který poskytuje nové řešení dálkového ovládání typu plug and play postavené na systému iOS (Apple). Umožňuje ovládání nakladačů Bobcat pomocí chytrých telefonů. Podobně jako herní joysticky nebo konzole Xbox poskytuje systém MaxControl operátorům hmatový vjem při dálkovém ovládání.

Pro operátory využívající systém Bobcat MaxControl to znamená, že již nemusejí nastupovat a vystupovat, pokud potřebují otevřít bránu, zaparkovat stroj, naložit jej na přívěs nebo naložit či vysypat materiál. Operátoři tak mohou ovládat většinu úkonů strojů na dálku, aniž by museli sedět v kabině. Systém již byl v omezeném rozsahu uveden na trh v Severní Americe a testuje se i v Evropě.

Další vývoj v EMEA

Bobcat již více než šedesát let prokazuje odhodlání poskytovat ty nejlepší produkty a služby v odvětví kompaktních zařízení. Nyní uvádí na trh nové produkty a novinky s cílem být i nadále hlavním inovátorem v oboru.

Stánek firmy Bobcat na výstavě Conexpo poskytl odborné veřejnosti širokou nabídku nových produktů a přelomových technologií, které jsou v současné době k dispozici pouze pro trh v USA. Již brzy by se měly tyto unikátní novinky objevit i v oblasti EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika). Jsou to například: malé kloubové nakladače, minirypadla řady R o hmotnosti 4 až 6 tun, rypadla E145 a E165, IQ bezdrátová komunikace a funkce na vyžádání („On Demand“).

Zdroj: Bobcat

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down