03.11.2021 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S další generací kolových rypadel

Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nová kolová rypadla DX140W-7 a DX160W-7 splňující požadavky emisní normy Stage V. „Sedmičkové“ modely poskytují vyšší výkon a komfort obsluhy než stroje předchozí generace Stage IV.

Vylepšená kabina vyniká prostorností a ergonomií. Je vybavená novým sedadlem a standardně nabízí víc funkcí než jiné stroje na trhu. To zajišťuje vynikající ovladatelnost a vysokou přesnost při veškerých aplikacích.

Nové asistenční funkce

Stroje standardně nabízejí novou funkci Auto Digging Brake (automatická brzda při kopání), která automaticky udržuje provozní brzdu v poloze, když se vozidlo zastaví, aniž by řidič musel šlápnout na brzdový pedál. Může aktivovat nebo deaktivovat funkci stisknutím tlačítka na ovládacím panelu. Po sešlápnutí plynového pedálu se ADB uvolní.

Joystick Steering (řízení pomocí joysticku) je nová možnost, která umožňuje řídit stroj pomocí rolovacího kolečka na joysticku (bez použití volantu) při práci a jízdě v pracovním režimu. Joystick funguje pouze do rychlosti 20 km/h, když je zařazený první nebo druhý rychlostní stupeň. Funkce se aktivuje nebo deaktivuje stisknutím tlačítka řízení rolovacím kolečkem na ovládacím panelu po dobu alespoň jedné sekundy.

Load Isolation System (systém izolace zatížení) je další nová možnost, která zvyšuje jízdní komfort obsluhy zmírněním nárazů přenášených na přední část stroje při jízdě mimo silnici po nerovném a náročném terénu.

Víc možností pro příslušenství

Modely DX140W-7 a DX160W-7 nabízejí vylepšený přední pohyb rotujících nástrojů, například mulčovačů, a zdokonalený byl také pracovní rozsah kloubových předních příslušenství. Rovněž byl zvýšený zdvih válce kloubového výložníku, zatímco montážní poloha zůstala stejná. Na horní části válce výložníku přibyl uzavírací ventil, aby se zabránilo neočekávanému uvolnění válce při výkopových pracích.

Model DX140W-7 má standardně těžší protizávaží o hmotnosti 2,5 tuny pro konfigurace s mono výložníkem i kloubovým výložníkem. Model DX160W-7 je standardně vybavený protizávažím o hmotnosti 2,5 tuny, ale lze jej osadit i volitelným protizávažím o hmotnosti 3 tuny. To u obou modelů přispívá k vyšší zvedací a výkopové kapacitě ve srovnání s předchozí generací. S volitelným o 20 % těžším protizávažím je model DX160W-7 zvlášť vhodný pro práci s těžším příslušenstvím, jako jsou naklápěcí rotátory.

Foto archiv/Doosan

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2021)*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down