21.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S benzínovým i dieselovým motorem

Profesionální žací stroje Grillo se sběrem a čelním systémem sečení zastupovaly na dni komunální techniky, který uspořádala na své pobočce v Roudnici nad Labem – Račiněvsi společnost PEKASS, dva modely – FD 450 s benzínovým motorem a FD 900 4WD s dieselovou pohonnou jednotkou.

Kromě čelního systému sečení patří k největším přednostem obou strojů efektivní sběr posečené travní hmoty a jeho transport středovým tunelem do výškově vyprazdňovatelného sběrného koše.

Model FD 450 s hydrostatickým systémem pojezdu a uzávěrkou diferenciálu je poháněn zážehovým motorem Briggs & Stratton Professional s výkonem 18 koní a objemem 656 cm3. Čelní žací hlava pracuje se záběrem 113 cm, výška sečení je elektricky nastavitelná v rozmezí od 25 do 90 mm. Posečená travní hmota je dopravována do zásobníku pomocí systému Grillo Overblow zajišťujícím vyšší rychlost proudu vzduchu a tím lepší hutnění materiálu ve sběrném koši. Koš s kapacitou 450 litrů je výškově vyklápěný (1700 mm). 

Hydrostatický žací stroj Grillo FD 900 4WD s hydraulickým pohonem všech kol pracuje se záběrem čelního žacího ústrojí 126 cm. Sekačka poháněná tříválcovým kapalinou chlazeným dieselovým motorem Yanmar o výkonu 26 koní je vybavena sběrným košem s kapacitou 750 litrů a možností vyklápění do výšky až 1950 mm se zadním přesahem 30 cm. Díky poloměru otáčení 37 cm a kompaktním rozměrům jde o snadno ovladatelný stroj, který se dobře pohybuje i ve svažitém terénu. Žací ústrojí je tvořeno třemi noži (dva boční a jeden přední centrální). Dvě boční čepele jsou vybaveny ventilátory pro lepší sběr posečené travní hmoty. Při vysokých pracovních otáčkách nemá stroj problém ani při zpracování vlhkého porostu. Výška sečení je elektrohydraulicky nastavitelná od 20 do 100 mm, posečená travní hmota je do zásobníku dopravována středovým tunelem pomocí turbíny. Stroj je homologován pro pohyb na veřejných komunikacích, nemá tak problémy s případnými přejezdy. Jeho pojezdová rychlost dosahuje až 15 km/h. Díky svému výkonu a kompaktním rozměrům je tato sekačka ideální pro údržbu velkých ploch, zahrad a parků se stromy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down