25.09.2020 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rychlý a účinný komunální zametač s ekologickými standardy

Loňskou novinkou v širokém sortimentu profesionálních komunálních zametacích strojů Kärcher je model MC 250. Moderní zametač je vhodný pro všechny úklidové práce nejen v centrech měst, uplatnění najde i při úklidu průmyslových areálů, parkovišť nebo cyklostezek. Od letošního jara je k dispozici potenciálním uživatelům v České republice.

Oproti dosud vyráběným modelům najdeme na novém stroji MC 250 hned několik důležitých vylepšení. Za zmínku určitě stojí jeho pojezdová rychlost, která dosahuje až 60 km/h. Stroj se pohybuje na dvou hydropneumaticky odpružených nápravách, které jsou v pracovním režimu obě řiditelné. Transport i vlastní zametání je tak pro obsluhu maximálně komfortní. Ke komfortu přispívá i prostor prosklené dvoumístné kabiny s pohodlným sezením, perfektním výhledem a ergonomicky řešeným ovládáním intuitivní koncepce.

Pro zametací stroj je ovšem nejdůležitější technické řešení jeho pracovních parametrů. Celková hmotnost stroje dosahuje šesti tun, zametač tak zvládne zpracování velkého množství smetků. V základním vybavení je stroj osazen dvěma kartáči s volitelným nastavením sklonu, na přání je možná montáž třetího přimetacího kartáče. Smetky jsou přimetány do rozšířené savice (šířka 800 mm) a sací rourou s šířkou 200 mm putují dále do zásobníku s kapacitou 2,2 m³ a výklopnou výškou 1600 mm, přičemž jsou díky efektivnímu ventilátoru vytvářejícímu vakuum účinně zachycovány nečistoty. Výkonný sací systém zvládne i úklid hrubých nečistot, spadaného listí apod. K zachycování jemného prachu aktivně přispívá i řešení systému zkrápění čistou i recyklovanou vodou. Systém cirkulace vody se samostatnou nádrží na špinavou vodu výrazně snižuje spotřebu čisté vody a prodlužuje pracovní cykly. Použitá voda je pomocí kalového čerpadla vedena přímo do savice, kde vytváří vodní sloupec a příznivě tak ovlivňuje zachytávání nečistot. Nahromaděnou vodu je možné navíc vypustit přes cirkulační nádrž, a tím optimalizovat kapacitu zásobníku.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down