Ruční sekačka Husqvarna LC 48e

Čas od času okořeníme obsah časopisu praktickými testy komunální techniky všeho druhu. Vždy si posvítíme na jeden stroj s důrazem na pohled uživatele. Podle nás musí práce hlavně odsýpat, být odvedená s maximální kvalitou a nesmí znamenat dřinu.

Ne náhodou jsme premiéru přidělili ručně vedené sekačce Husqvarna LC 48 e, tedy hlavní ceně návštěvnické soutěže na obou Dnech zahradní a komunální techniky 19. – 20. září 2012 v Havlíčkově Brodě.

Co říká dodavatel

„Sekačka je postavena na robustním šasi z pozinkované oceli a navržena tak, aby vyhovovala potřebám uživatelů zahrad s vysokými nároky na ergonomii, odolnost, výkon a snadné použití. Jednoduché nastavení rukojeti, výšky a způsobu sečení – sběr do koše pro perfektní úklid zahrady, mulčování (BioClip) pro přihnojení trávníku nebo zadní výhoz, který je ideální pro méně často sečené plochy. Rukojeť s funkcí TwinControl umožňuje přizpůsobit pojezdovou rychlost kvalitě povrchu a okolí,“ uvádí ve svých materiálech prodejce, společnosti Husqvarna Česko, s. r. o.

Podmínky

Test se uskutečnil 9. června. Po dešti, řidší porost– krácen z 6 na 4 cm (směs travin, smetanka, jitrocel a další druhy v omezeném množství), plocha s minimem překážek (stromů). Sběr hmoty do koše. Rozloha mírně svažitého pozemku zhruba 1400 m2.

Klady

Zaujme na první pohled kompaktní a robustní konstrukce sekačky. Skrytá lanka uvnitř rukojeti nepřekážejí při práci a transportu stroje. Značný rozsah výškového nastavení ergonomického madla přispívá pohodě a komfortu při práci. Potěší centrální nastavení výšky sečení, výborný průchod i mokré hmoty odhozovým tunelem do koše, vynikající pěchování i rychlospojka na hadici pro čištění pracovního prostoru.

Zápory

Obtížná kontrola plnosti koše (nelze do něj jednoduše nahlédnout, musí se sundat), absence spojky nože (je k dokoupení jako volitelné příslušenství), tunel na pravé straně přesahuje obrys stroje, což znesnadňuje sekání podél zdi, při rozkládání a skládání bychom uvítali třetí ruku.

Celkové hodnocení

Posekáno bylo asi za dvě hodiny. Pěkný střih a dobrý sběr hmoty považujeme u této kategorie „poloprofi“ za samozřejmost. Uvítali jsme zejména pohodlí při práci a možnost čištění pracovního prostoru vodou z připojené hadice při spuštěném motoru a noži. S tvrzením prodejce souhlasíme. Sekačku Husqvarna LC 48 e lze doporučit náročným uživatelům pro údržbu menších pozemků nebo dočišťování obtížně přístupných míst větších ploch.

Popisek:
Kompaktní a robustní konstrukce sekačky upoutá na první pohled

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *