02.05.2013 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozšiřují sortiment komunální techniky

Druhý ročník Týdne otevřených dveří uspořádala ve svém areálu nedaleko Třebíče společnost Agro Trnava. Kromě zemědělské techniky, na kterou byli návštěvníci z minulosti zvyklí, se během posledního období stále více začínají v portfoliu firmy prosazovat stroje vhodné pro nasazení v komunální sféře.

Firma původně začínala opravami traktorů Zetor, poté se věnovala také repasím traktorů a postupně začala s prodejem dalšího zemědělského nářadí a v pronajatých prostorách provozovala agrobazar. Od roku 2002 uzavřela smlouvu na regionální zastoupení společnosti SOME JH a kompletní sortiment její zemědělské divize prodává a servisuje dodnes. Firmy do loňského roku spolupracovaly i při prodejích komunální techniky, ale od jara 2012 začala společnost Agro Trnava budovat vlastní sortiment komunálních strojů.
Od roku 2007 sídlí společnost ve vlastním novém areálu s potřebným skladovým, servisním i administrativním zázemím i dostatečnou venkovní plochou, na které je možné si nabízenou techniku prohlédnout.
Obchodně společnost působí v oblasti Třebíče, Znojma a její aktivity zasahují do okresu Brno- venkov a na Blanensko. Obrat v segmentu komunálních strojů je ve srovnání se zemědělskou technikou zhruba dvacetiprocentní.

Postupem času sortiment roste

Od rozhodnutí jít na poli komunální techniky vlastní cestou se nabídka během roku značně rozrostla a dnes je firma Agro Trnava dovozcem mnoha značek ať již zemědělské, nebo komunální techniky.
„Vloni jsme měli docela velké úspěchy při dodávkách technologických linek pro menší komunitní kompostárny.
Doufám, že dobrým krokem bylo loňské navázání spolupráce se španělským výrobcem samojízdných zametacích speciálů a multifunkčních nosičů AUSA. Díky dotačním programům jsme se se zametači zúčastnili celé řady výběrových řízení a přesto že jsme na českém trhu v tomto segmentu noví, stroje mají úspěch, i když někde se dívali na španělského výrobce profesionální techniky s počáteční nedůvěrou. Ale při jejich výrobě jsou využity veškeré nové poznatky a Ausa spolupracuje s řadou předních světových dodavatelů komponentů. Ekonomické a spolehlivé motory dodává firma Volkswagen, elektroniku zase firma Bosch a pozadu nezůstává ani hydraulika a další prvky. Během jara dodáme na budoucím uživatelům například zametací speciály AUSA B 200 H a B 400 H, zajímavé jsou určitě i univerzální nosiče téže značky s možností agregace s příkopovým ramenem, kropicí nástavbou, pracovní plošinou a dalšími. Hodně nám pomáhají pozitivní reference z pořádaných předváděcích akcí, novou značku je bezpodmínečně nutné předvést v provozu co nejčastěji,“ říká jednatel společnosti Agro Trnava Milan Rigó.
Druhou důležitou novinkou v komunálním sortimentu jsou malotraktory Mitsubishi. Ty se vyrábějí ve čtyřech modelových řadách s označením MT 28 D/HST, MT 36 D/HST, MT 1800 D/HST a MT 2000 D/HST ( pozn. red. podrobněji jsme o nich psali v letošním únorovém čísle). U všech typů si může uživatel zvolit mezi mechanickou a hydrostatickou převodovkou, stejně jako je u všech vyráběných modelů možná varianta s kabinou, nebo bez ní. Jako perspektivní se jeví agregace těchto traktorů s čelními nakladači MX.
Soritmnt komunálních strojů doplňují dále například štěpkovače italské výroby GL&D s modely Hercules a Galaxi umožňující podle vybraného modelu zpracování dřevního materiálu o různém průměru. „Jednání s dodavatelem bylo velice vstřícné a již máme na českém terhu prodané první kusy. Štěpkovače umožňují zhotovení štěpky ve čtyřech různých velikostech vhodných pro kompostování i použití jako paliva,“ poznamenává Milan Rigó.
Velmi dobře se rozvíjí i spolupráce s dodavatelem mulčovačů a příkopových ramen PROJET a sortiment komunální techniky doplňují například rakouská rozmetadla Landgut, sněhové radlice Agrometall a další.

Lisovací technika i bioplynové stanice

Kdo se alespoň okrajově zajímá o zemědělskou techniku, nemůže neznat mezi tuzemskými zemědělci velice oblíbenou rakouskou značku Pöttinger. Její stroje má ve své nabídce samozřejmě i firma Agro Trnava a slaví s nimi ve svém regionu již dlouhodobě obchodní úspěchy. Ne každý ovšem ví, že jeden z bratrů Pöttingerových Klaus se věnuje též vývoji a výrobě lisovacích kontejnerů.
Tyto stroje směřující především do komunální sféry na český trh od letošního února dováží právě společnost Agro Trnava a se dvěma z nich se mohli seznámit i návštěvníci Týdne otevřených dveří. Jde o zařízení lišící se od dalších výrobců jak technickými parametry, tak designem.
„S firmou Pöttinger dlouhodobě spolupracujeme a víme tedy, že má mezi zákazníky dobré jméno a je ekonomicky silná. Navázání spolupráce na novém poli působnosti jsme se tedy nemuseli obávat. Zaujaly nás jednak mobilní lisovací kontejnery a paketovací lisy i malé mobilní bioplynové stanice, jež firma vyvíjí a začíná s jejich výrobou. Stanice jsou určeny hlavně pro firmy, které potřebují zpracovat odpad v množství okolo 2000 tun za rok. Kontejnerové zařízení pracuje suchou cestou. Z 60 procent by tyto bioplynové stanice měly vyrábět teplo a zbylých 40 procent je určeno pro výrobu elektrické energie,“ vysvětluje Milan Rigó.

Popisek:  Mobilní lisovací kontejnery Pöttinger dováží společnost Agro Trnava od letošního února

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down