Rozšířili rodinu pro svahy i rovinu

Od roku 2004 je známá na poli profesionální komunální techniky firma Dvořák – svahové sekačky, s. r. o.. Nejen českému, ale i – bez veškeré skromnosti – světovému trhu dnes dominuje svými dálkově řízenými žacími stroji Spider především pro údržbu svahů a nepřístupných oblastí.

Tato technika však má přízvisko univerzální, a proto je určena nejenom pro práci v obtížném terénu, ale také veškerou intenzivní i extenzivní údržbu travnatých ploch.

Přibyl nový stroj

Vzhledem k četné poptávce i z řad uživatelů, jimž by stačil stroj menších rozměrů se stejnými vlastnostmi, jako větší sourozenci, se společnost Dvořák rozhodla vyvinout stroj pro poloprofesionální použití. Výsledný nejmenší model z řady sekaček Spider MINI má záběr 56 cm a motor o výkonu 6,5 koní. Svahovou dostupností a manévrovatelností příliš nezaostává za profesionálními typy Spider ILD01 a Spider ILD02.
Dálkové ovládání zajišťuje kontrolu pojezdu a řízení a umožňuje obsluze stroj nastartovat a nouzově vypnout. Ostatní funkce, jako regulace výšky sečení či spínání kosy, jsou ovládány ručně přímo na stroji. Sekačka Spider MINI je dále osazena zcela originálními řetězovými portálovými převody, které zaručují spolehlivý bezúdržbový provoz, umožňují snížit těžiště stroje, který tak celkově zlevňují a zjednodušují.
Spider MINI i nadále zachovává nejvyšší bezpečností standardy. Důkazem je i průmyslové dálkové řízení, která má stejné bezpečností funkce jako ovládání u modelů vyšší řady. Zaručuje tak maximální bezpečnost pro uživatele, který již nemusí být přítomen na svahu a riskovat své zdraví. Minimalizace hmotnosti stroje má příznivý dopad jak na spotřebu a emise, tak na stoupavost sekačky a její šetrnost k travnímu krytu. Sekačky Spider tak představují nejšetrnější a nejbezpečnější možný způsob údržby komplikovaných travních ploch.

Pro menší plochy

„Představením modelu Spider MINI reagujeme na časté požadavky zákazníků na menší a současně univerzální stroj, který by byl cenově dostupný i pro ty uživatele, kteří nesečou trávu komerčně. Naše nejmenší sekačka jistě najde uplatnění na menších, ale obtížně přístupných plochách, jako jsou pozemky kolem horských hotelů, fotovoltaické elektrárny, hráze rybníků, farmy a další prostory. Tradičně vynikající kvalita sečení a univerzálnost však umožňuje použití této sekačky i na zahradách, v parcích a jiných intenzivně udržovaných oblastech. Pro distribuci stroje Spider MINI jsme vybudovali novou síť asi 25 prodejců po celé republice tak, aby byli blízko zákazníků a abychom měli dostupný servis pro všechny,“ prozradil nám obchodní manažer výrobce, firmy Dvořák – svahové sekačky, s. r. o., a doplnil další čerstvou novinku: „Od letošního roku začínáme s částečnou montáží sekaček Spider ILD02 určených pro americký trh přímo v Orlandu na Floridě, kde jsme zakoupili firmu našeho distributora Slope Care LLC.“

Česká firma
s vlastním patentem

Sečteno a podtrženo: společnost Dvořák je ryze český výrobce a všechny typy sekaček Spider jsou jejími patenty. Sekačky jsou univerzální, tedy vhodné nejen do extrémních svahů, ale i rovinatých ploch. Nový model MINI je cenově dostupný, bez DPH stojí 120 000 korun. Nahrazením naprosté většiny elektronických prvků mechanickými ovladači došlo k významnému zjednodušení servisu i snížení pořizovacích nákladů. Pro lepší dostupnost novinky vybudoval výrobce novou distribuční síť.
Není tak pochyb o tom, že společnost Dvořák se může pochlubit vysokou mírou inovace a hledí na to, aby přinášela neustále nové, levnější a produktivnější postupy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *