05.10.2022 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozšíření sběru o další kategorii elektrozařízení

Společnost Ekolamp pokračuje ve strategii modernizace a rozšiřování služeb. S předstihem získala oprávnění provozovat kolektivní systém podle nového zákona o výrobcích s ukončenou životností a dále rozšířila sběr o další kategorii „malá zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení“. V praxi jde například o mobilní telefony, tiskárny či kalkulačky.

Každý kolektivní systém pro zpětný odběr elektrozařízení musí podat do konce letošního roku na Ministerstvo životního prostředí ČR žádost o oprávnění provozovat kolektivní systém podle podmínek nového zákona. Společnost Ekolamp o vydání zažádala v červnu a během srpna jí bylo oprávnění uděleno.

„Splnili jsme všechny legislativní podmínky pro provozování systému zpětného odběru elektrozařízení podle nového zákona o výrobcích s ukončenou životností a naše činnost byla autorizována na dobu neurčitou,“ říká Zuzana Adamcová ze společnosti Ekolamp, která se zabývá zpětným odběrem a recyklací vysloužilých světelných zdrojů, svítidel a dalších elektrozařízení, a dodává: „Dosud jsme byli oprávněni provozovat kolektivní systém dle předešlé legislativy.“

Získání oprávnění je důležitým krokem k rozvoji nových služeb. Ekolamp v této souvislosti rozšířil služby sběru elektroodpadu o skupinu takzvaných malých zařízení informačních technologií a telekomunikačních zařízení.  „Jedná se například o mobilní telefony, počítače, tiskárny, klávesnice a myši, GPS, routery či i kalkulačky. Sbírají se dohromady s ostatními malými elektrozařízeními do našich stávajících sběrných nádob,“ dodává Zuzana Adamcová.

Získání oprávnění společnost využila také k jasnému a viditelnému upgradu značky Ekolamp, a to v podobě změny vizuální identity včetně spuštění nových webových stránek.„Pokračujeme tak ve strategii komplexní digitalizace a zefektivnění poskytovaných služeb. Klíčovým slovem budoucí spolupráce s našimi klienty je jednoduchost,“ uzavírá Zuzana Adamcová ze společnosti Ekolamp.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down