12.08.2013 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozhodující je kvalita strojů

Traktor je, byl a bude vždy neodmyslitelným pomocníkem v komunální sféře, ať už jde o jeho použití jako dopravního, či energetického prostředku, nebo univerzálního nosiče nářadí. Mnohé firmy zabývající se zakládáním a údržbou veřejné zeleně volí právě traktor jako stěžejní stroj při své často velmi pestré činnosti.

Společnost Landart s. r. o., kterou jsme navštívili ve slovenském Trenčíně, abychom se zeptali právě na používanou techniku, je projekčně realizační firmou působící v oboru zahradní a krajinné architektury a sadovnické tvorby. Navrhují a realizují projekty sadových úprav a zeleně obytných exteriérů, vytvářejí díla zahradní a parkové tvorby, ale nabízejí i služby v oblasti zahradnictví, zakládání a údržby zeleně. Firma získala díky poctivé práci postupně několik významných zákazníků z řad samospráv, obchodních center, či výrobních podniků a průmyslových areálů. Odborná úroveň poskytovaných služeb a profesionální přístup jdou ruku v ruce s moderním a spolehlivým strojovým parkem.

Technika hraje prim

Právě technika je dnes často rozhodující, když se setkává firma s ekonomickým tlakem, konkurencí a nezbytností snižovat náklady při zachování kvality. Spolehlivý a výkonný stroj dokáže často nahradit práci několika lidí vybavených pouze jednoduchou technikou a nářadím, čímž se ekonomika firmy dostává do podstatně příznivějších čísel.
Jak nám řekl Ing. Richard Masár, jednatel společnosti, u hlavní náplně činnosti společnosti Landart, kterou jsou zahradnické práce a služby, slouží prakticky od začátku komunální traktor s čelní lžící Kubota BX 2350 schopný s příslušenstvím zvládnout množství různorodé práce. Stroj má přiměřený výkon (25k) a výborně vyřešené ovládání přizpůsobené požadovaným pracím, přitom jednoduché a snadno zvládnutelné. Svými kompaktními rozměry a možnostmi agregace příslušenství je vhodný také pro menší a větší zakázky.

Jeden stroj nestačil

Tak, jak se rozšiřoval rozsah a spektrum prováděných prací, bylo rozhodnuto o nákupu dalšího pomocníka, univerzálního nosiče nářadí. Volba padla na Multione SL 835. Jak uvedl Richard Masár, možná i proto, že s dodavatelem, firmou Šupa už měli dobré zkušenosti z minulosti. Traktor Kubota BX 2350 totiž koupili také ve Velkých Kostoľanech a po celou dobu provozu, přesto že stroj byl téměř denně v provozu, se vyskytly poruchy pouze výjimečně a servis byl vždy kvalitní a promptní.

Posila se osvědčila

Multione se sílou 33 k, kterou dodává spolehlivý dieselový motor Yanmar se třemi hydraulickými čerpadly s výkonem 66l/min., zvládá spolu s traktorem Kubota BX 2350 celé spektrum prací. Osvědčil se při přípravných, zemních a výkopových pracích, terénních úpravách, výsadbě rostlinného materiálu, zakládání záhonů a trávníků všech typů a následné komplexní dodávce a montáži závlahového systému, který se dnes již jeví jako nutnost. Stroje stejně vykonávají spolehlivě a kvalitně i další práce provázející tvorbu a údržbu zahrad a veřejné zeleně, jako drobné stavební práce, pokládání dlažby a budování malých zahradních staveb, či umisťování a kotvení mobiliáře. Samozřejmostí je využití techniky při udržování veřejné zeleně či zahrad, kde se osvědčil Multione s mulčovacím nástavcem, nebo nasazení na zimní údržbu areálů a okolí areálů, které několik velkých společností svěřilo do péče Landartu.

Popisek: Kubota BX 2350 přes téměř denní nasazení slouží spolehlivě

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down