Revoluční dálkové ovládání nakladačů

Bobcat uvádí na trh nový systém MaxControl. Umožňuje ovládat kompaktní nakladače na dálku prostřednictvím aplikace v iPhonu nebo iPadu a nabízí nové řešení pro použití v řadě odvětví včetně stavebnictví, demolic, zemědělství, terénních úprav, čištění, recyklace a manipulace s materiálem.

Pro využití nové funkce nepotřebují majitelé nakladačů Bobcat nejnovější stroje ani nákladné hardwarové aktualizace. Systém je kompatibilní se všemi nakladači s funkcí volitelného ovládání joystickem (SJC), která výrobce nabízí již od roku 2004. MaxControl je nyní k dispozici na zařízeních se systémem iOS, brzy bude k dispozici i verze pro Android.

„Pracoviště budoucnosti je stále propojenější a zásadní roli ve vývoji bude hrát takzvaná gamifikace. Měnící se demografie a spotřebitelské preference posouvají naše odvětví do kategorií, které byly dříve nepředstavitelné nebo se jimi obor strojírenství dostatečně nezabýval. Současně se stala prvořadou potřeba řešit dopad na životní prostředí, bezpečnost a eliminaci všech prostojů,“ sděluje Vijayshekhar Nerva, vedoucí pro inovace a akceleraci u společnosti Doosan Bobcat EMEA a pokračuje: „Náš inovační tým dodal řešení, které je komplexní, dostupné a snadno použitelné. MaxControl se zrodil z těchto ideálů a měnících se preferencí uživatelů. Naším cílem je udávat směr v odvětví jak v hardwarové, tak i v digitální části podnikání.“

Vždy po ruce

Systém MaxControl zajišťuje, že možnost dálkového ovládání má obsluha vždy na dosah ruky. Stačí vytáhnout z kapsy telefon. Začít ovládat nakladač Bobcat na dálku může operátor během několika sekund, aniž by bylo nutné starat se o další přístroje. Ve formě aplikace lze snadno získat nejnovější funkce, a to hned v okamžiku, kdy budou k dispozici.

Kombinací pracovních úkonů bez nutnosti nastupování a vystupování z kabiny nakladače poskytuje systém MaxControl obsluze novou zkušenost s vykonávanou prací, umožňuje plnit jednotlivé úkony na dálku a opakovat celý pracovní postup s maximálním pohodlím. Možnost ovládání mimo kabinu poskytuje jiný úhel pohledu, což může pomoci novým a méně zkušeným operátorům v oblastech s nedostatkem místa.

Při zvedání a přenášení velkých břemen eliminuje použití systému MaxControl slepá místa před břemenem a přispívá k lepšímu přehledu o okolním prostředí. Práce mimo kabinu také umožňuje osobní komunikaci s kolegy na pracovišti, což umožňuje rychlejší organizaci práce. Obsluhující pracovník nemusí nikdy vědět předem, kdy se mu dálkové ovládání bude hodit. Pokud má však v kapse telefon s aplikací MaxControl, je vždy připraven zvládnout jakékoli výzvy, které mohou nastat.

Vijayshekhar Nerva dodává: „Bobcat má se systémem MaxControl mnohem rozsáhlejší plány. Snažíme se vytvořit jednoduché modulární řešení s jednou hardwarovou skříňkou pro zemní práce a připravit si prostor pro další funkce. Dálkové ovládání je první z funkcí. V budoucnu zvažujeme přidávání dalších, jako je například vyhýbání se objektům a částečná autonomie strojů Bobcat.“

Funkce a specifikace

Systém MaxControl používá signál Wi-Fi pro komunikaci se zařízením iOS zákazníka a má provozní dosah až 100 m. V odlehlých oblastech s nekvalitním připojením udržuje systém operátora přihlášeného po dobu 12 hodin provozu. Další funkce:

  • Diagnostika pro komunikaci všech důležitých informací o nosném stroji.
  • Sdílení Peer-to-Peer – přístup ke stroji může mít víc koncových uživatelů, což umožňuje rychlé vystřídání obsluhy podle případných požadavků zákazníka.
  • Chybové kódy – snadno identifikujte chyby pomocí servisních kódů, které se zobrazují přímo v telefonu.
  • Motohodiny – sledujte, kolik hodin byl stroj v provozu.
  • Možnost dodatečné montáže na všechny nakladače s ovládáním SJC v rámci řad strojů J až R.
  • Aktualizace softwaru – další funkce budou brzy dostupné.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down