10.01.2017 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Revoluce na zahradě přichází potichu

Už žádný kouř z motoru, jde to i bez emisí. To samé platí i o hluku zahradní techniky, který je během sezóny slyšet od rána do večera. Se stále rostoucí oblibou akumulátorových strojů čeká zahrady tichá revoluce. Spolehlivý výkon, jaký je u zahradní techniky Husqvarna samozřejmostí, zvládnou i tyhle novinky mezi stroji „na baterky“. Stačí jen vložit nabitou baterii, stisknout tlačítko a pustit se do práce na zahradě, pozemku nebo v parku se silou, na jakou jste zvyklí.

Zahradní stroje „na baterky“

Akumulátorový stroj je jednoduše řečeno stroj „na baterky“. Zahradní technika je obvykle na benzinový nebo elektrický pohon, což vyžaduje doplňování paliva nebo kabel do zásuvky, což komplikuje jejich používání. Akustroje napájí výkonný akumulátor Li-Ion 36V umístěný přímo v těchto strojích. Akumulátor je za dvě hodiny nabitý a zvládne stejně práce jako srovnatelný model zahradního stroje na jednu nádrž benzinu. Baterie je navíc univerzální pro všechny výrobky akumulátorové řady, takže ji využijete u vyžínače, motorové pily a další techniky.

Spolehlivý výkon a čistý vzduch

U zákazníků panuje jistá nedůvěra k výkonu akumulátorových výrobků. Pochybnosti ale nejsou na místě, baterie Li-Ion 36V má obdobný výkon jako benzinový motor a bonusem je provoz bez emisí při stejně dlouhé životnosti. Ve výrobcích aku řady Husqvarna je použit inovativní bezkomutátorový motor, který je o 25 % výkonnější než standardní kartáčový motor, a díky vysokému točivému momentu dosahuje stabilního výkonu. Elektronická kontrola výkonu ohlídá, aby stroj odebíral tolik energie, kolik právě potřebuje.*

Více v časopisu Komunální technika 1/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down