11.12.2019 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řešení odpadového hospodářství je v rukou města

K velice důležitým povinnostem vídeňského Magistrátního oddělení 48 patří bezpochyby organizace a plánování svozu odpadů a částečně i dalšího nakládání s nimi. Do pečlivě vypracovaného systému odpadového hospodářství jsou na základě vyhlášky povinně zapojeny všechny soukromé osoby bydlící v rakouském hlavním městě Vídni a své služby nabízí magistrátní oddělení i dalším organizacím a živnostníkům.

Svozem a dalším zpracováním odpadů se zabývá 800 zaměstnanců a Magistrátní oddělení 48 plánuje a analyzuje nakládání s odpady v rámci celého města. Tak může například optimalizovat svozové trasy a dojezdové vzdálenosti bez ohledu na hranice jednotlivých městských částí.

„K dispozici máme 260 svozových vozidel, jejichž osádky tvoří řidiči a dalších jeden až pět zaměstnanců. Ročně se postaráme o jeden milion tun odpadu, přičemž 800 000 tun projde sběrnými nádobami, jejichž správa a logistické rozmístění též spadá do naší kompetence,“ říká úvodem Ulrike Volk, vedoucí oddělení komunikace s veřejností Magistrátního oddělení 48.*

Více v časopisu Komunální technika 12/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down