Rekordní zakázka pro FUSO: 900 plně elektrických vozidel eCanter

Japonská dceřiná firma společnosti Daimler Truck AG (Daimler Truck), Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC, FUSO), dodala firmě Yamato Transport Co, Ltd. (Yamato Transport) první vozidla nové generace modelu FUSO eCanter v rámci mimořádně velké objednávky.

Společnost Yamato Transport si objednala 900 plně elektrických vozidel nové generace modelu eCanter, což je dosud největší jednotlivá objednávka elektrických lehkých nákladních vozidel značky FUSO. Další vozidla budou předávána postupně v následujících měsících.

Yamato Transport zavádí do svého vozového parku vozidla eCanter v souvislosti se svým úsilím o snížení emisí skleníkových plynů do roku 2030 o 48 % (v porovnání s rokem 2020) a prakticky na nulu do roku 2050. Firma využívá leasingový produkt FUSO Green Lease z nabídky společnosti Daimler Truck Financial Services Asia Co., Ltd., který je určen exkluzivně pro nový eCanter a splňuje specifické požadavky tohoto elektricky poháněného nákladního vozidla. FUSO Green Lease nabízí rozsáhlý a na míru střižený ekosystém pro elektromobilitu včetně údržby vozidla a speciálních záručních plnění.

Premiéra v roce 2017

První eCanter byl značkou FUSO uveden na trh v roce 2017 jako premiérové japonské sériově vyráběné nákladní vozidlo s elektrickým pohonem a nulovými lokálními emisemi CO2. Od roku 2017 používají vozidla eCanter firmy na celém světě a své praktické zkušenosti sdílejí se společností FUSO. Mnohé ohlasy získané od klientů byly mimo jiné zohledněny při vývoji nové generace modelu eCanter, která oslavila světovou premiéru v roce 2022.

Společnost Yamato Transport, jeden z prvních zákazníků vůbec, kteří se rozhodli pro eCanter, převzala již v roce 2017 celkem 25 vozidel první generace modelu eCanter. Na základě pozitivních zkušeností při doručování zásilek a poskytování dalších logistických služeb se vedení společnosti Yamato Transport rozhodlo, že bude ve svém japonském vozovém parku provozovat 900 vozidel nové generace modelu eCanter.

Bezpečně, komfortně, bez vibrací a emisí

Karl Deppen, prezident a generální ředitel společnosti Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, k tomu řekl: „FUSO eCanter usnadňuje řidičům práci bezpečnou a komfortní jízdou bez vibrací a emisí. Společnost Yamato Transport hodnotila vlastnosti modelů první generace mimořádně pozitivně. Je nám ctí, že můžeme společnost Yamato Transport podporovat v jejím úsilí o dosažení klimatické neutrality prostřednictvím nasazení našich vozidel eCanter po celém Japonsku.“

Nová generace modelu eCanter byla začátkem roku 2023 uvedena nejen na japonský trh, ale i na různé evropské a zámořské trhy. V srpnu oslavil model eCanter své uvedení na trh také v Indonésii a Chile.

Firma MFTBC

Společnost Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) se sídlem v japonském městě Kawasaki je předním asijským výrobcem užitkových vozidel. Akciový podíl 89,29 % vlastní společnost Daimler Truck AG a 10,71 % je v majetku různých společností koncernu Mitsubishi. MFTBC je ikonou japonského odvětví užitkových vozidel a díky značce FUSO se může opírat o její bohatou 90letou historii. Firma vyrábí široké portfolio užitkových vozidel, mimo jiné lehká, středně těžká a těžká nákladní vozidla a autobusy a průmyslové motory pro více než 170 trhů na celém světě.

Značka FUSO

FUSO je značkou koncernu Daimler Trucks, která nabízí řadu užitkových vozidel od lehkých, středně těžkých a těžkých nákladních vozidel a autobusů až po průmyslové motory a řešení v oblasti konektivity na více než 170 trzích celého světa. Značka FUSO je již dlouho milníkem vývoje japonského odvětví užitkových vozidel a po desetiletí sází na japonskou kvalitu a řemeslné dovednosti. Proslula především svou nabídkou v segmentu lehkých užitkových vozidel, z nichž Canter drží na různých trzích celého světa nejvyšší tržní podíl. V roce 2017 se eCanter stal prvním sériově vyráběným zcela elektrickým lehkým nákladním vozidlem v Japonsku a etabloval značku FUSO jako průkopníka elektromobility. V letošním roce slaví FUSO 90 let své existence.

Společnost Yamato Transport

Yamato Transport Company, Ltd. je jedním z největších japonských podniků poskytujících doručovací a logistické služby. Logo firmy Yamato, tzv. Kuroneko (černá kočka) je po desetiletí známé v celém Japonsku. Zobrazuje kočku, která vlídně nese kotě ve své tlamě (foto), což reprezentuje cíl společnosti Yamato nabízet všem zákazníkům mimořádně ohleduplnou doručovací službu. Společnost rozšířila svou celojaponskou síť i do dalších asijských zemí a ostatních částí světa, aby mohla uspokojovat požadavky svých zákazníků v oblasti logistiky.

Fuso eCanter v ČR

Importér v České republice Daimler Truck ČR s. r. o. zahájil prodej modelu Fuso eCanter v prodejní síti Mercedes-Benz Trucks a FUSO od června letošního roku. S prvním vozidlem eCanter, dovezeným do ČR začátkem září, se zákazníci mohli seznámit při oficiálním uvedení na český trh během předváděcí akce Daimler Truck eDays 2023 v září v pobočce společnosti ve Velkém Týnci u Olomouce. eCanter vzbudil zasloužený zájem ze strany českých zákazníků a již jsou zaznamenány první objednávky.*

Foto archiv/Daimler Truck ČR