21.12.2017 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rekomunalizace již přináší v Chebu ovoce

Začátkem dubna 2017 se začala společnost CHETES, jejímž jediným vlastníkem je město Cheb, věnovat svozu komunálního a tříděného odpadu. Po zhruba tři čtvrtě roku provozu je již možné hodnotit první ekonomické výsledky a přínosy nově vybudovaného Střediska odpadů pro město Cheb.

Nové středisko vzniklo na jaře v podstatě na zelené louce. „Celý pracovní tým Střediska odpadů byl nově vytvořený a převážná většina přijatých pracovníků neměla dosud žádné zkušenosti se svozem odpadů, byť šlo třeba v případě osádek svozových vozů o zkušené řidiče. Základem úspěchu systému svozu je v první řadě logistika. V Chebu je totiž rozmístěno zhruba 3200 nádob na směsný komunální odpad, dalších 1500 nádob slouží pro sběr bioodpadu a nachází se zde také 180 separačních hnízd s kontejnery na papír, sklo a plast.

Především jsme tedy museli připravit svozové trasy a určit dny, ve kterých se bude v daných časových horizontech odpad vyvážet. V největší možné míře jsme se snažili vycházet z původních harmonogramů svozů komunálního a tříděného odpadu tak, aby občan v podstatě nezaznamenal žádnou velkou změnu,“ popisuje začátky činnosti Střediska odpadů jeho vedoucí, Ing. Michal Polák.*

Více v časopisu Komunální technika 12/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down