15.03.2019 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Regionální centrum na zhodnocení biologicky rozložitelného odpadu

Na okraji města Želiezovce (okres Levice, kraj Nitra) byla v roce 2013 otevřena kompostárna, která je určena pro zpracovávání biologicky rozložitelného odpadu (BRO) jednak pro obec Želiezovce, ale také pro obce, které jsou členy sdružení obcí Za čisté Dolné Pohronie. Kompostárna je součástí Regionálního centra na zhodnocení biologicky rozložitelného odpadu (BRO) Želiezovce.

Majitelem i provozovatelem kompostárny je Mestský úrad Želiezovce (adresa: Ul. SNP 2, 937 01 Želiezovce), který získal pro zkvalitnění environmentální infrastruktury finanční prostředky z operačního programu Životní prostředí (OP ŽP). Celkové náklady na realizaci projektu „Regionální centrum na zhodnocení biologicky rozložitelného odpadu (BRO) Želiezovce“ představovaly částku 2 148 051 eur, z toho výška nenávratného finančního příspěvku poskytnutého ze zdrojů EU a státního rozpočtu představovala 2 040 648,45 eura. Město Želiezovce z vlastních prostředků zaplatilo 107 402,55 eur.

Projektovaná kapacita kompostárny, která pro zpracovávání BRO využívá technologii aerobní fermentace v uzavřeném prostoru + dozrávání na volné ploše, umožňuje zpracovávat 1500 tun bioodpadu ročně. Z tohoto množství bývá vyrobeno zhruba 500 tun kompostu.*

Více v časopisu Komunální technika 3/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down