Recyklační firma rozšiřuje vozový park o další dvě vozidla

Společnost KVD Plus, expert v oboru recyklace stavebních odpadů, rozšířila svůj vozový park o dva nové podvozky Scania P 500 s výměnnými nástavbami. Tato významná investice posiluje kapacitu i flexibilitu společnosti a zvyšuje její efektivitu.

Základem jsou podvozky Scania řady P doplněné o modifikace XT, které jsou primárně určené převážně pro stavební segment, ale také pro městský a regionální provoz. Pohonnou jednotku tvoří osvědčený 13litrový řadový šestiválec, jehož maximální výkon 500 koní přenáší 12 + 2stupňová automatická převodovka Opticruise.

Konfigurace 8 x 4*4

Optimální rozložení zatížení náprav a skvělé manévrovací schopnosti, spolu s malým poloměrem otáčení zajišťuje vozidlům konfigurace 8 x 4*4, kdy jsou tři ze čtyř náprav umístěné v zadní části vozidla, přičemž poslední, vlečená náprava je řiditelná, s možností přizvednutí.

„KVD Plus je naším dlouholetým partnerem a velice nás těší, že si pro tento speciální úkol opět vybrali značku Scania,“ říká Petr Novák, obchodní zástupce Scania Czech Republic.

Výměnné nástavby

Pro každé vozidlo má KVD Plus dvě nástavby – domíchávač betonu a sklápěč s krycí plachtou, který je díky tažnému zařízení možné ještě doplnit o tandemový sklápěcí přívěs. To výrazně zvyšuje variabilitu. Výměnu zvládne obsluha vozidla během pouhých 20 minut, což zajišťuje pružnou reakci na okamžité potřeby nasazení a lepší vytížení dopravní techniky i jejich řidičů.

„Investice do nových vozidel Scania nám umožní lépe reagovat na potřeby našich zákazníků a zlepšit efektivitu naší práce. Díky výměnným nástavbám budeme schopni rychleji a flexibilněji plnit různé zakázky,“ říká Zdeněk Kvída, jednatel KVD Plus.

O společnosti KVD Plus

Firma se specializuje především na recyklaci stavebních odpadů, demoliční a zemní práce. Nově investovala do zařízení na využití recyklovaných materiálů s pro výrobu betonových směsí Společnost se dlouhodobě zaměřuje na modernizaci vozového parku, aby zajistila co nejvyšší úroveň služeb.*

Foto archiv/Scania