05.09.2013 | 12:09

Řada BDR pro vysokou trávu

Tuzemský výrobce zahradní a komunální techniky značky Vari nabízí pro sečení vysoké trávy také dvoububnovou sekačku s typovým označením BDR – 1200, jejíž pracovní záběr činí 1202 mm.

Podle údajů výrobce je tento stroj určen pro nepravidelné sečení libovolně rozsáhlých ploch a je osazen zážehovým čtyřtaktním agregátem Honda s typovým označením GXV 390. Základní hmotnost činí 200 kg. Každý z obou bubnů je osazen čtyřmi žacími noži a spodním kluzným diskem. Pohon bubnů je kombinací řemenů a úhlových převodovek. Výška strniště představuje 40 mm. Samotná sekačka je vybavena pohonem pojezdu v konfiguraci pět stupňů vpřed a jeden vzad. Pojezdová kola nabízejí šípový dezén a rozměr 10´´. Pro sečení větších ploch je možné stroj kombinovat také s originálním typem sulky, součástí výbavy jsou všestranně polohovatelná vodicí madla.