18.01.2018 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Půlkulatý ročník výstavy Infotherma

Ve druhé polovině ledna (22.–25. 1. 2018) se sejdou na ostravském výstavišti Černá louka výrobci, konstruktéři, projektanti, vědečtí pracovníci, ekologové a další odborníci, kteří se zabývají tepelnou pohodou našich příbytků, s návštěvníky 25. ročníku mezinárodní výstavy Infotherma.

Zcela zaplněné výstaviště více než 360 domácími i zahraničními vystavovateli bude představovat novinky, služby a náměty, kam by se mělo ubírat moderní a ekologické vytápění malých a středních objektů.

U návštěvníků se opět předpokládá značný zájem o novinky v otopných systémech, zvlášť když řada z nich bude v provozu na venkovních výstavních plochách. Seznámit se zde lze s nejrůznějšími typy konstrukcí spalovacích zařízení, jejich základními charakteristikami, dozvíme se, jak je provozovat a jak se o ně správně starat.

Nosnou tematikou Infothermy 2018 bude i tolik diskutované „smysluplné využívání obnovitelných zdrojů“. V blízké budoucnosti budou dotěžena ložiska nafty a dalších paliv a zákonitě bude docházet ke zpřísňování pravidel pro ochranu životního prostředí. Využívání energie ze slunce, větru, vodních toků a dalších obnovitelných zdrojů naráží u nás často na řadu byrokratických překážek, mýtů a nesmyslných cen za řadu energií získávaných z obnovitelných zdrojů.

Také v rámci doprovodného programu bude na konferencích, seminářích, přednáškách a diskusích věnována těmto otázkám pozornost. Hovořit se bude o cestách k energetické soběstačnosti bydlení, současnosti a budoucnosti nízkoenergetických dřevostaveb, nanotechnologiích, jak sladit větrání se zpětnou rekuperací tepla, jaké jsou novinky u tepelných čerpadel, větracích systémů, solárních a fotovoltaických panelů a skladování energií.

Se zájmem vystavovatelů i návštěvníků se na předcházejícím ročníku výstavy setkala internetová soutěž o TOP výrobky vystavovatelů. Tato akce nebude chybět ani letos a vyhodnocené exponáty uvidí návštěvníci ve vstupní hale výstaviště.*

Podrobnosti najdete na: www.infotherma.cz.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down