16.10.2012 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Půl stovky firem okupovalo letiště

Dunění motorů, mohutná invaze techniky, výsadek paradesantní jednotky, odvážné letecké manévry a neutuchající hemžení pěchoty. Takovou atmosféru zažilo koncem září letiště Havlíčkův Brod v Horním Papšíkově. Ale není třeba se obávat. Nemáme naštěstí zvykem přinášet zpravodajství z vojenských operací. Nicméně k dvoudennímu obsazení letiště v rámci šestého ročníku Dnů zahradní a komunální techniky skutečně došlo.

Největší celostátní předváděcí akce profesionálních strojů vhodných pro nasazení v komunální sféře i zahradnictví si postupně buduje v nabitém termínovém kalendáři svoji pozici. První tři ročníky proběhly na zelených plochách města Sázavy, další se uskutečnil v Humpolci, aby nakonec, doufejme na delší dobu, našla tato akce ideální prostory právě na letišti v Havlíčkově Brodě.
Dostatečné prostory byly totiž zásadním důvodem stěhování. Zúčastněných firem rok od roku přibývalo a bylo třeba zajistit odpovídající plochy pro praktické ukázky. Stroje v pohybu a akci jsou vždy hlavním lákadlem a prvořadým důvodem, proč Dny zahradní a komunální techniky navštívit.

Stroje ve všech kategoriích

Výběr mechanizace, kterou se na dvoudenní akci pořádané pod záštitou starosty města Havlíčkův Brod Bc. Jana Tecla prezentovalo rekordních padesát firem, byl letos opravdu velký. A jednoznačně převažovaly stroje a technologie vhodné pro profesionály. Potenciální uživatelé mohli vybírat mezi stroji vhodnými pro údržbu zelených ploch a volit mezi variantami sečení se sběrem, či intenzivním sečením, nebo extenzivním mulčováním. K vidění byly i kombinace a nástavby určené pro zpracování půdy a zakládání trávníků. Zájemci si mohli v činnosti prohlédnout též stroje vhodné na zpracování dřevního odpadu a v samostatném zhruba hodinovém bloku porovnat práci dvanácti zametacích strojů. Tento blok byl jako jediný doprovázen po oba dva dny odborným komentářem, další předvádění řešili vystavující individuálně a podle potřeb návštěvníků.

Bohatý doprovodný program

Samotná přehlídka nebyla ovšem tím jediným lákadlem. Pro návštěvníky, kteří vyplnili a při vstupu do areálu odevzdali slosovatelný anketní kupon, bylo připraveno zdarma občerstvení v podobě vybraného jídla a nápoje. Kupony byly každý den v odpoledních hodinách na připravené tribuně slosovány a výhry určitě stály za to na losování vydržet. Ti nejšťastnější se radovali z ručně vedených sekaček Husqvarna LC 48 e, elektrocentrál P2000 Powersmart Series Briggs & Stratton nebo mobilních telefonů Nokia C2-01. Ale ani uzenými kýtami, soudky piva či celoročním předplatným časopisů Zahradnictví a Komunální technika šťastní výherci jistě nepohrdli.
Kdo měl odborných debat a instruktáží dost, mohl si vychutnat leteckou akrobacii v podání Jana Adamce patřícího do české nejužší výkonnostní špičky a sledovat seskok parašutistů na cíl. Parašutisté se ovšem dostali ke slovu až druhý den, jelikož v prvním dnu akce jim seskok zhatila nepřízeň počasí. Počasí středečnímu programu opravdu příliš nepřálo, déšť byl místy poměrně hustý, přesto si zhruba čtyři stovky návštěvníků cestu do Havlíčkova Brodu našly. A druhý den, když se klimatické podmínky umoudřily, jich byl dvojnásobek. Podle vyjádření zástupců vystavujících firem, šlo ve valné většině o odborníky s konkrétním zájmem, kteří si v mnoha případech před finálním rozhodnutím o koupi přišli osahat předem vybranou techniku. Dny zahradní a komunální techniky v Havlíčkově Brodě tak splnily svůj prvořadý úkol a doufejme, že tomu tak bude i napřesrok.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down