26.07.2016 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První zelená vlaštovka zahnízdila

Letos pětadvacetiletá firma HANES, s. r. o., byla až doposud známá především zametací technikou, svozovými prostředky na odpad, univerzálními nosiči nářadí, sypači, radlicemi a postřikovači pro zimní údržbu či různými stroji pro speciální nasazení. Letos v březnu si odehrál premiéru v portfoliu společnosti HANES první produkt určený prioritně na údržbu zeleně.

„Jedná se o svahový pásový nosič nástrojů RoboGREEN. Jeho hlavní předností je, že dokáže pracovat v plném nasazení na svahu se sklonem až 55° bez jakéhokoliv omezení s možností prakticky nepřetržité práce horizontálně i vertikálně. K tomu přispívá především speciální konstrukce a nízké těžiště stroje,“ vyzvedává hlavní výhody produktový manažer společnosti HANES pro výrobky Energreen Josef Bucek a upřesňuje:

„RoboGREEN pohání japonský motor, vodou chlazený dieselový tříválec objemu 1,6 litru s výkonem 40 koní, pro Evropu označený Yanmar, pro americký a britský trh Isuzu. Palivová nádrž pojme 21 litrů nafty. Stroj má tři olejová pístová čerpadla s plynulou regulací výkonu: dvě slouží pro nezávislý pohon pásů, třetí pro příslušenství. Výhodou je právě díky plynulé regulaci průtoku oleje možnost optimálního nastavení otáček pro použití konkrétního nářadí. Čtvrté, zubové čerpadlo je potom určeno pro další ovládací okruhy.“

Zastavíme-li se u mulčování, je možné k tomuto účelu zvolit tři typy hlav a dva typy hřídelů. Lze používat klasické nože Y pro čistou práci a likvidaci náletů až do tloušťky tří centimetrů. Další alternativou jsou kladiva, která si poradí s průměrem dřevní hmoty až pět centimetrů. Třetí, lesní hlava dokáže zlikvidovat dřeviny do průměru deseti centimetrů.

Vzhledem k tomu, že jde o univerzální svahový nosič, lze RoboGREEN vybavit dále například sněhovou frézou, radlicí, odmetacím kartáčem, žací lištou, rotační sekačkou, dvěma typy nakládacích lžic, postřikovačem, drážkovačem s dosahem až jeden metr pod úroveň terénu, pařezovou frézou, manipulačními vidlemi, obracečem sena, různými typy rotavátorů až třeba střásačem ovoce.

Využití svahového pásového nosiče nářadí RoboGREEN je velmi široké a sahá do mnoha oblastí. Uplatní se například při ošetření svahů okolo cest, vod a železničních tratí, při práci na kruhových objezdech či různých valech, údržbě rekultivovaných skládek, vodárenských objektů, stroj dále obstojí při péči o městské parky, hřiště, chodníky, při zakládání lesů a údržbě školek, ošetřování armádních prostorů, v průmyslových a volnočasových, například golfových areálech, v sadech, vinicích, zahradách a třeba také při letní úpravě sjezdovek...*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2016)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down