22.09.2019 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První elektrické rypadlo z Dobříše

Společnost Doosan Bobcat EMEA oznámila, že první jednotunové minirypadlo E10e s nulovým přesahem (ZTS) a elektrickým pohonem sjelo z linky ve výrobním závodě Bobcat v Dobříši 11. července 2019.

Firma si vybrala tento svůj závod k výrobě modelu E10e pro všechny světové trhy. První stroje půjdou do EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika), další do Severní Ameriky a Asie.

Letos je vyprodáno

Model E10e je postavený na stejné platformě a vyráběný na shodné výrobní lince jako minirypadla E08 a E10z se vznětovými motory. Linka má nyní kapacitu 2000 strojů za rok a může vyrábět modely s pohonem podle aktuální poptávky trhu.

Ředitel produktové řady minirypadel Doosan Bobcat EMEA Jaroslav Fišer (obr. vlevo) říká: „Těší nás, že aktuální poptávka je vyšší než naše původní očekávání a výrobní kapacity. E10e je začátkem našeho úsilí rozšiřovat portfolio strojů na alternativní pohon. Všechny součásti pohonné jednotky jsou zhotoveny na míru. Kapacita na tento rok je již vyprodaná. Jednáme s dodavateli, abychom dokázali zvýšit objem výroby.“

Srovnatelné s „klasikou“.

E10e je první elektrické jednotunové minirypadlo na světě, které kombinuje nulové emise, nízkou hlučnost a šířku pouhých 71 cm, což mu umožňuje snadno projet úzkými prostory. Kromě prací uvnitř nebo v noci je ideální třeba pro výstavbu v centrech měst, působení v nemocnicích, školách nebo na hřbitovech.

Stroj je vybavený moderním bezúdržbovým LI-ON akumulátorem s pokročilým řídicím systémem. Odpovídá tak všem parametrům i rozměrům standardního minirypadla E10z. Podle zákaznických studií společnost Bobcat optimalizovala akumulátor tak, aby poskytoval dostatečnou kapacitu pro běžnou práci.

E10e dokáže na jedno nabití pracovat až čtyři hodiny. Pomocí volitelné externí 400V rychlonabíječky je možné akumulátor dobít na 80 % kapacity za méně než dvě hodiny. Lze ho také plně nabít přes noc integrovanou nabíječkou z běžné sítě 230 V.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down