Průřez sortimentem na výstavě Silva Regina

Širokou nabídkou se může pochlubit společnost Wincorp. Divize Wincorp Agri dodává na český trh zemědělskou i lesní techniku a v nabídce společnosti Wincorp nechybí ani technologie na zpracování odpadů.

U příležitosti brněnského veleterhu Silva Regina představila firma Wincorp na volné ploše alespoň částečný průřez svého sortimentu. 

Frézy HEN-AG

Německá firma HEN-AG je významným výrobcem fréz pro úpravu cest, krajnic, příkopů a ploch s různým povrchem, jako jsou například kameny, asfalt, beton apod. Hlavní součástí jejího výrobního programu jsou především frézy na úpravu lesních a polních cest a silnic nižších tříd, ale také například parkovacích ploch nebo cyklostezek. Technologie studené recyklace umožňuje pomocí různých typů fréz zpracovávat stávající materiál. Frézy drtí kameny, beton, asfaltové povrchy apod. přímo na místě, aniž by bylo nutné materiál odvážet na drcení na jiné místo. K drcení materiálu dochází pomocí silného pomaloběžného rotoru, který proniká do pevného podkladu nebo velkých kamenů, které pak rozdrtí nebo odfrézuje. Veliká síla potřebná pro práci rotoru frézy je převáděna na obě poháněné strany rotoru pomocí patentově chráněné centrální zubové převodovky.

Pro tyto práce jsou určeny frézy řady HEN-RBM ve třech velikostních řadách. Vyrábějí se v pracovní šíři 105 – 250 cm. Frézy se slabším výkonem jsou určeny pro úpravu cest a ploch bez pevné povrchové vrstvy. Pro cesty a plochy s vyšší vrstvou asfaltu, betonu nebo při výskytu velmi tvrdého materiálu (žula, čedič apod.) nebo skalnatého podloží jsou určeny frézy řady RMB-M a RMB-S. Hloubka frézování je vždy volena tak, aby byla co nejméně narušena spodní konstrukční vrstva cesty. Nízké otáčky rotoru osazeného kulatými hroty v několika řadách vyvíjejí velikou sílu a spolehlivě rozdrtí kameny podle modelu frézy do hloubky až 50 cm. Pomocí těchto fréz je vytvářena vrstva materiálu o zrnitosti 0 až 60 mm pro následné vytvoření pevné konstrukční vrstvy upravované cesty nebo plochy. 

 

Procesory HAKKI PILKE

 

Finská firma MAASELÄN KONE OY patří mezi přední výrobce procesorů na výrobu palivového dřeva, které se nazývají HAKKI PILKE. Široká paleta procesorů zahrnuje procesory od malých modelů s kotoučovou pilou až po veliké profesionální stroje. Všechny procesory jsou vybaveny špičkovými bezpečnostními prvky, které téměř nemají konkurenci.

 

Všechny procesory HAKKI PILKE se vyznačují jednoduchou robustní konstrukcí a velmi rychlým rozložením do pracovní polohy. Lze je pohánět vývodovým hřídelem traktoru nebo pomocí integrovaného elektromotoru. Všechny funkce jsou hydraulické a ovládají se pomocí joysticků. Řezání se provádí harvestorovou pilou s automatickým mazáním řetězu. Požadovanou délku dřeva v rozmezí od 20 cm do 60 cm měří plynule opticky fotobuňka. Pro štípání lze použít čtyř-, šesti-, osmi-, dvanácti- a šestnáctidílné štípací nože z tvrzeného kovu, jejichž výšku lze hydraulicky nastavit. Součástí základní výbavy procesorů je přiváděcí dopravník a stranově vychylovací vykládací dopravník. Větší procesory automaticky volí intenzitu přítlačné síly štípacího válce v hodnotách od 4 tun až do 30 tun. Až šestimetrové kmeny se dopravují k přiváděcímu dopravníku většinou pomocí hydraulického podávacího stolu s podávacím dopravníkem nebo zařízením na zvedání klád. 

 

Největším a nejnovějším modelem je procesor s označením HAKKI PILKE 50. Lze jím zpracovávat hmotu až do úřezu 50 cm. Menší procesory zpracovávají hmotu do průměru 42, 37 nebo 30 cm. K dispozici je i model HAKKI PILKE 2X S+ Carry, který je vybaven podvozkem a poháněn spalovacím motorem.

 

Traktorové procesory

Švédská firma HYPRO AB je již více než 20 let výrobcem traktorových procesorů prodávaných pod stejnojmenným označením HYPRO. Procesory HYPRO mají robustní konstrukci, zajišťující jejich spolehlivost a dlouhou životnost s minimálními náklady na údržbu.

Traktorové procesory HYPRO jsou používány do probírek i do mýtní těžby. Při použití traktoru s otočným řízením je zajištěn veškerý komfort a bezpečnost obsluhy. Tato kombinace představuje velmi efektivní zařízení, které je svým výkonem konkurenceschopné ve srovnání se speciálními harvestory, avšak při výrazně nižší pořizovací ceně a spotřebě pohonných hmot. Navíc po jejich odpojení zůstává plně funkční traktor pro jiné použití.

Procesory HYPRO jsou nesené, upevněné na TBZ traktoru. Mají vlastní hydraulický systém s axiálním pístovým čerpadlem. Jsou vybaveny navijákem s rádiovým ovládáním, hydraulickou rukou, odvětvovacími noži a harvestorovou pilou. Funkce procesoru jsou ovládány pákovým rozvaděčem nebo joysticky. Procesory HYPRO jsou vybaveny originálním měřícím zařízením HYPRO MD 320 s možností kalibrace, které pomocí fotobuňky měří délku a průměr, vyhodnocuje výsledky.

Procesory jsou vyráběny ve třech velikostech pro zpracování hmoty s úřezem do 30 cm, 35 cm nebo 45 cm. Kmeny se mezi podávací válce procesoru vkládají integrovaným navijákem nebo hydraulickou rukou.

Procesor HYPRO 755je ovládaný z kabiny traktoru pomocí joysticků. Zpracovává kmeny s úřezem do 45 cm. Je vybaven rukou s dosahem 7 m a navijákem s tažnou silou 2 t. Pracovní stůl je otočný o 280°, což umožňuje podávání z obou stran a usnadňuje třídění sortimentů. Čerpadlo a olejová nádrž jsou umístěny na přední části traktoru a po odpojení procesoru zůstávají na traktoru a jsou případně k dispozici pro další využití.

Tento velice úspěšný procesor HYPRO 755 byl modifikován do verze s vlastním podvozkem, taženým na oji za traktorem. Čerpadlo a nádrž jsou součástí stroje.

Traktory VALTRA

 

Na výstavě měly premiéru nové modely traktorů VALTRA řady N a T se systémem selektivní katalytické redukce emisí SCR. Díky mnoha zkušenostem s touto technologií Valtra nyní zaujímá vedoucí pozici v rámci traktorového průmyslu. Vedle mnoha traktorů ze stávajících modelových řad A, N, T a S zde byl vystaven i nejsilnější čtyřválec ve své třídě VALTRA N 163. I u tohoto traktoru je možnost volby převodovky. Model Versu je vybaven pětistupňovým násobičem, model Direct má bezstupňovou převodovku.

Ze stávajících modelů byla zachována osvědčená řada HiTech, která kromě převodovky s třístupňovým násobičem nyní disponuje i převodovkou s pětistupňovým násobičem. Traktory VALTRA modelové řady N mohou být vybaveny kabinou SVC, která má prosklenou celou pravou stranu a poskytuje tak vynikající výhled zejména při práci s komunálním nářadím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *