Průlomový Fastrac v barvě pomeranče

Anglická technika JCB, kterou již tři čtvrtě století charakterizuje kromě vysoké užitné hodnoty také tradiční žlutočerná barevná kombinace, brzy po uvedení na trh zdomácněla prakticky po celém světě – ať už v zemědělství, stavebnictví, odpadovém hospodářství nebo komunálním sektoru.

Z portfolia společnosti JCB je možné jmenovat kompaktní kolové a smykem řízené nakladače (ty se vyrábějí i v pásové verzi), teleskopické nakladače a vysokozdvižné vozíky včetně modelů určených do terénu nebo traktory Fastrac. Jednomu z nich se budeme věnovat.

Premiéra v „komunálu“

Oficiální přímé zastoupení pro zemědělskou techniku značky JCB pro Českou republiku má akciová společnost PEKASS. Právě její pobočka se sídlem ve středočeských Milovicích předala letos v červenci přelomový a historicky první traktor JCB Fastrac model 4160 v komunální úpravě, tedy včetně charakteristického oranžového šatu prvnímu zákazníkovi z České republiky, firmě Jaznak, s. r. o.

Ta se zabývá prodejem, instalací a servisem dopravních značek, svislého, vodorovného i provizorního dopravního značení, zrcadel, zabezpečovacího zařízení a signalizačních světelných systémů. Věnuje se také údržbě komunikací a jejich okolí. Proto nová akvizice.

Traktor JCB Fastrac 4160 disponuje motorem o výkonu 160 koní, převodovkou CVT a hydraulickým systémem s průtokem 200 litrů oleje za jednu minutu a nosností v tříbodovém závěsu osm tun. Maximální rychlost tohoto stroje činí pěkných 60 km/h.

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down