"Průhledná" lžíce zvyšuje bezpečnost

Doosan Infracore Europe je prvním subjektem v oboru, který přišel se systémem transparentní lžíce pro kolové nakladače. Toto řešení umožňuje obsluze prostřednictvím monitoru sledovat slepé úhly před pracovním příslušenstvím.

Inovativní systém zaznamenává obraz pomocí kamer a s využitím metody zakřivené projekce ho zobrazuje v reálném čase na displeji.

Kvůli slepým úhlům před lžící na kolových nakladačích byla oblast před stroji považovaná z bezpečnostního hlediska za velký problém. S novou funkcí může obsluha snadno pomocí monitoru kontrolovat slepé úhly, což zvyšuje bezpečnost a pomáhá předcházet nehodám.

Další výhodou systému je výrazné zvýšení efektivity práce díky tomu, že řidič má dobrý výhled dopředu při nakládce/vykládce nebo při přemisťování materiálů.

Doosan Infracore je první společností na světě, která vyvinula a aplikovala funkci přední projekce s transparentní lžící u stavebních strojů. V této souvislosti zažádala o patenty v Koreji, Severní Americe, Evropě a Číně.

Společnost Doosan přišla také s dalšími bezpečnostními systémy pro svůj sortiment techniky. Patří k nim systém sledování okolí stroje (AVM) a zadní výstražný systém využívající ultrazvukové senzory. Oba se setkaly s příznivými reakcemi ze strany zákazníků.

„Protože se standardy bezpečnosti strojů a pracovišť celosvětově neustále zpřísňují, pokročilé systémy se staly při výběru techniky klíčovým faktorem. Hodláme pokračovat ve vývoji bezpečnostních prvků, které budou chránit řidiče a další osoby na pracovišti. Naším cílem je stát v čele při vytváření bezpečnějších stavenišť,“ uvedl mluvčí Doosan Infracore.*

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down