07.02.2014 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prosadili se i v náročné konkurenci

V severoitalském městě Caldiero nedaleko Verony má svoje sídlo společnost BERTI MACCHINE AGRICOLE S. p. A. Jde o firmu, která se řadí mezi přední světové výrobce mulčovačů, polních drtičů, lesních fréz a příkopových ramen. Její produkty nacházejí časté uplatnění jednak na polích, ale i při údržbě travnatých ploch v parcích, sadech, vinicích, na loukách, v okolí vodních ploch, nebo cestách a příkopech. Výrobní závod jsme navštívili vloni na podzim a bylo se nač dívat.

Objem výroby významně narostl především v posledních třech letech, i když konkurence je značná (jen v Itálii nalezneme stovku různých výrobců mulčovačů). Nyní výrobní závod produkuje 4800 kusů strojů za rok, což představuje v průměru 400 kusů za měsíc. Mezi nejprodávanější patří stroje určené pro ovocnáře, sadaře a vinaře. Do další významné skupiny se řadí svahové mulčovače a třetím důležitým segmentem jsou stroje a zařízení určené pro potřeby zemědělců.  

Jednou z novinek je ECOsprint

Speciální vyžínač meziřadí BERTI ECOsprint patří určitě mezi nejzajímavější novinky této značky. Jde o patentovaný rotor zavěšený do tříbodového závěsu traktoru kategorie I a II. Zařízení je určeno především pro údržbu meziřadí ve vinicích a sadech, ale i dalších travnatých ploch osázených dřevinami. Tento stroj spolehlivě likviduje porost okolo kmenů. Jelikož není osazen noži nebo kladivy, jak to bývá u mulčovačů běžné, ale pracuje se strunovým prstencovým výpletem, kmínky dřevin nepoškozuje.

Více se dočtete v časopisu Komunální technika 2/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down