Pronájem užitkových vozů se dlouhodobě osvědčuje

Provoz technických služeb, v jehož strojovém parku není k dispozici alespoň jedno užitkové vozidlo, bychom asi hledali jenom stěží. Celoročně využitelné univerzální nosiče pracovních nástaveb nacházejí svoje uplatnění v dopravě, péči o veřejnou zeleň i při letní a zimní údržbě komunikací. Nejinak tomu je i v Trutnově. Zde ale technické služby nevlastní všechna užitková vozidla. Již patnáct let využívají pronájmu většiny z nich se zajištěným pravidelným odborným servisem.

 

Společnost Technické služby Trutnov je stoprocentně vlastněná městem a momentálně zaměstnává 63 stálých pracovníků, jejichž počet se v sezóně zvedá na zhruba osmdesát. „Pro město zajišťujeme kromě svozu komunálního odpadu veškeré technické služby. Mezi nejdůležitější činnosti bezesporu patří správa a údržba veřejné zeleně, opravy místních komunikací, péče o městský mobiliář a dětská hřiště i letní a zimní údržba komunikací a další potřebné aktivity. Pracujeme s ročním obratem přibližně 70 milionů korun a devadesát t procent zakázek vykonáváme pro město Trutnov,“ popisuje Ing. Lumír Labík, jednatel společnosti Technické služby Trutnov.

Specifický přístup k užitkovým vozům

Již před patnácti lety se v Trutnově rozhodli, že nechtějí univerzální nosiče nářadí ve větším počtu vlastnit, ale pronajatá vozidla pouze podle potřeby užívat. „Vyhodnotili jsme, že tento způsob provozu se zajištěným veškerým servisem je pro nás výhodnější. V našem okolí se totiž nenachází žádný vhodný servis užitkových vozidel s opravdovými specialisty a v případě pronájmu také odpadá starost, jak naložit s technikou, která již dosluhuje a přestává být pro naše účely použitelná. Způsob pronájmu v pětiletých cyklech se nám jednoznačně osvědčil. Vozidla jsou pod stálou kontrolou, jsou tedy vždy funkční a každá případná závada se řeší ihned. Navíc permanentně dobře vypadají,“ hodnotí Lumír Labík systém pronájmu.

V letošním roce bude končit již třetí pětiletý cyklus pronájmů. V prvních dvou zvítězily univerzální nosiče Multicar FUMO, ve třetím cyklu je vystřídaly tři užitková vozidla Zebra.

„V soutěži zohledňujeme jednak technické vlastnosti nabízených vozidel i zabezpečení potřebného servisu. Vozidla Zebra se nám jako pracovní stroj pro komunální nasazení zdála pro naše podmínky zcela dostačující. A čtyři odpracované roky nám daly v tomto směru za pravdu,“ doplňuje Lumír Labík.     

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down