22.01.2014 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální technika nejen pro golfová hřiště

Tradiční podzimní seminář uspořádala v areálu Golf Resort Konopiště společnost ITTEC. Jeho součástí ale nebyly jen odborné přednášky zaměřené na údržbu a závlahy golfových hřišť. Praktické ukázky strojů včetně technických novinek pro rok 2014 zaujaly i návštěvníky z řad profesionálů z komunálního sektoru.

K vidění byl široký sortiment zahrnující například traktory a malotraktory Kioti a Shibaura s kompletním příslušenstvím adaptérů potřebných k sečení i regeneraci zeleně, úklidu travnatých ploch a dalších prostranství. Velké zastoupení měl samozřejmě specialista na golfová hřiště, značka Jacobsen. Ale novinkami se prezentovali i někteří další výrobci.

Sortiment dosud dodávaných za traktorem tažených rotačních sekaček Lastec rozšíří od letošní sezóny samojízdný, na americkém trhu již osvědčený model 4520 s nulovým poloměrem otáčení.

Ucelený systém vertikutace velkých i ne ideálně rovných travnatých ploch zvládá širokozáběrový vertikutátor pracující s technologií samostatných hlav v agregaci s traktorem od výkonu 30 koní. Model RANSOMES Verticut 214 má tři pracovní sekce, díky těmto třem menším segmentům tak i při celkově velkém pracovním záběru 2,14 m velmi dobře kopíruje terén.

Nejen pro sečení, ale i pro sběr listí či plsti po vertikutaci je určena multifunkční sekačka SHIBAURA CM374.

Se záběrem 150 cm pracuje výkonná rotační svahová sekačka SHIBAURA SG280 určená do náročných svažitých terénů se sklonem až  30°.

Dosud pouze jako nesené v tříbodovém závěsu traktoru se prezentovaly secí a dosévací stroje TURFCO. Modely TRIWAVE 40 (s vlastním motorem) a 60 (pohon vývodovým hřídelem traktoru) pracují jako tažené za lehčími typy traktorů či jiných tažných prostředků.*

Více v časopisu Komunální technika 1/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down