21.03.2017 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální stroj nejen pro sečení se sběrem

Značka Grillo má ve svém výrobním programu řadu modelů, které pracují se sběrem posečené travní hmoty. Mezi profesionální výkonné stroje patří sekačka GRILLO FD 2200 4WD s pohonem 4 x 4. Její služby využívá mimo jiné akciová společnost Jihoměstská majetková.

Sekačka Grillo, kterou dodala a její odborný servis zajišťuje společnost Pekass, začíná letos na Jižním Městě třetí sezónu a kromě škodní události zaviněné obsluhou se dosud provozovatel nesetkal se závadou. „V případě škodní události jsme využili služby Pekass Assistance, která počítá s nepředvídatelnými náklady při provozu této techniky. Tuto službu, kterou nabízí dodavatel techniky, společnost Pekass, využíváme dlouhodobě a určitě se nám vyplácí. Případný problém s technikou je vždy vyřešen rychle a k plné spokojenosti,“ zdůrazňuje vedoucí střediska údržby zeleně a komunikací Zdeněk Hamaj.

V sezóně je stroj v permanenci minimálně osm hodin denně od pondělí do soboty a kromě běžných provozních nákladů zahrnujících spotřebu pohonných hmot a pravidelný servis nevyžaduje žádnou nadstandardní péči. A spokojena je i obsluha, jež oceňuje pracovní rychlost i kvalitu seče včetně sběru posečené hmoty. Systém sběru se osvědčil i na podzim při úklidu spadaného listí, při němž sekačka též výrazně pomáhá. „Pro komunální nasazení jde o ideální univerzální stroj. Při sečení jej využíváme primárně na údržbu ploch ve školách a školkách, které v sezóně sečeme jednou za čtrnáct dní. Dá se tedy říci, že na jedné straně městské části skončíme a hned začínáme další kolo. Stroj má stálou obsluhu, což se v praxi osvědčuje stejně jako blízkost a flexibilita případného servisu,“ hodnotí sekačku Zdeněk Hamaj.

Jako výhodu vidí i systém čelního sečení umožňující precizní dosekávání pozemků i obsekávání překážek, jelikož o ty není v prostorách dětských hřišť a parků nouze. Důležitá je i velká obratnost stroje, který se díky možnosti otáčení zadních kol otočí prakticky na místě. Přestože jde o kompaktní stroj s ideálním těžištěm, pracuje se záběrem 155 cm a sběrný koš s kapacitou 1200 litrů je možné vysýpat do výšky 210 cm. Podle nabytých zkušeností pracovníků Jihoměstské majetkové si sekačka poháněná motorem o výkonu 44 koní poradí i s přerostlým porostem. Při vhodné pracovní rychlosti zvládla se sběrem i posečení pozemku s více než metr vysokou trávou.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down