06.12.2012 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální štěpkovače s cejchem kvality

Firma Müllers & Backhaus je moderní firmou s dlouholetou tradicí sahající až do roku 1950. Od roku 1960 firma nabízí techniku profesionálů pod obchodním označením JBM.

Stroje JBM se s úspěchem prodávají ve více než patnácti evropských zemích včetně České republiky. Dlouholetými zkušenostmi ve vývoji a výrobě štěpkovačů se firma JBM dostala na přední pozice jako dodavatel těchto strojů pro profesionální uživatele.
Štěpkovače JBM, které jsou vyvíjeny a vyráběny výhradně v Německu, odpovídají nejvyšším kvalitativním požadavkům současného trhu s touto technikou. Nepřetržitý technický vývoj trvale napomáhá zvyšování úrovně těchto strojů a zohledňuje požadavky uživatelů na profesionální a kvalitní práci.
Kompletní výrobní program firmy JBM je zaměřen na výrobu a prodej vysoce hodnotných strojů k profesionálnímu užití v komunální, zahradní a krajinotvorné oblasti. Jde především o štěpkovače, ale také frézy na pařezy a štípače dřeva.

V mnoha variantách

Štěpkovače JBM se vyrábějí v různých výkonových řadách a v různých provedeních agregace a pohonu podle energetického prostředku. Najdeme zde modely poháněné vlastním benzínovým, nebo dieselovým motorem na jednonápravovém nebo tandemovém podvozku s rychlostí do 80 km/h, nebo v provedení pro zavěšení na zadní tříbodový závěs traktoru s pohonem od vývodového hřídele traktoru. Důležitou devizou je také přítomnost otočné násypky se vstupním otvorem umožňujícím natočení štěpkovače podle potřeb obsluhy bez nutnosti nacouvání na dané místo.

S hydraulickým ramenem

Štěpkovače s vlastním motorem jsou vyráběny s benzínovými motory značky KOHLER a v případě provedení s dieselovým motorem jsou využívány motory značky KUBOTA.
Štěpkovače JBM jsou schopny štěpkovat dřevní hmotu od průměru materiálu 145 mm až do průměru 280 mm. V případě důležité novinky v nejvyšší modelové řadě štěpkovačů JBM je nutné se zmínit o možnosti kombinace štěpkovače s hydraulickým nakládacím ramenem, která usnadňuje manipulaci a nakládání většího množství materiálu nebo větších kmenů dřevin a jiného materiálu přímo do vstupní násypky štěpkovače. Tím napomáhá snížení nákladů na přistavení dalšího manipulačního prostředku, jelikož pro tuto práci již není potřeba jiného pracovního stroje pro nakládání větších kmenů. Hydraulické nakládací rameno lze ovládat i pomocí dálkového ovládání, kterým je možné štěpkovač dovybavit. Ideální výkon traktoru pro tento model s hydraulickým nakládacím ramenem by neměl být nižší než 150 koní.

Také na pásech

Další variantou použití štěpkovačů JBM jsou plochy nacházející se v hůře přístupných místech. Pro tyto plochy je možné využít štěpkovače na pásovém podvozku, jehož nespornou devizou je všestrannost použití a zcela jistě mrštnost ve složitých terénních podmínkách. Techniku německého výrobce JBM do České republiky dodává a zajišťuje záruční i pozáruční servis včetně dodávek náhradních dílů společnost PEKASS a.s. 

Popisek: Nejvyšší modelová řada štěpkovačů JBM může být vybavena hydraulickým nakládacím ramenem

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down