11.05.2023 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální robotická sekačka

Dosud nabízené čtyři typy profesionálních robotických akumulátorových sekaček Husqvarna Automower vhodných pro údržbu travnatých ploch do rozlohy přibližně 10 000 m², doplňují dva modely nových profesionálních robotických sekaček Husqvarna CEORA EPOS systematicky pracujících na základě technologie bezdrátového navádění EPOS. Jde o stroje, které zvládají údržbu plochy o rozloze až 75 000 m².

„Zásadní výhodou nového systému je fakt, že odpadá nutnost instalace vodičů do země na hranicích udržovaných pozemků. Satelitní technologie vytváří virtuální hranice s přesností dva až tři centimetry. Stanice technologie EPOS je umístěna na nejvyšším místě pozemku, který lze rozdělit přesně podle potřeb zohledňujících intenzitu sečení, četnost, rozdílnou výšku porostu, údržbu podle množství závlahy, hnojení a podobně,“ říká Patrik Truhlář, projektový manažer společnosti Husqvarna Česko.

Údržba vlastního stroje je velice snadná. Kromě čištění je nutná pouze jednoduchá výměna žacích žiletek a tyto úkony nezaberou více než 15 minut. Pokud uživatel provozuje ve svém areálu více strojů, lze je pomocí technologie EPOS a mobilní aplikace Husqvarna FleetServices svolat v určitý čas na jedno místo a údržbu vykonat centrálně. 

„Je třeba si uvědomit, že stroj pravidelně odsekává každodenní přírůstky, porost tak má stálou výšku a dokonalý střih. S technologií EPOS pracuje systematicky s možností nastavení čtyř variant jeho pravidelného pohybu a tato skutečnost ještě navyšuje jeho výkonnost. Kromě dvou modelů robotických sekaček CEORA je systém EPOS k dispozici také pro menší model Aotomower 550 EPOS. Naši specialisté případnému zájemci zpracují projekt přímo na míru a poradí, jaký model ideálně zvolit,“ uvedl Patrik Truhlář.

Robotické akumulátorové sekačky Husqvarna úspěšně pracují v řadě měst a obcí České republiky. Můžeme se s nimi setkat například v parcích Františkových Lázní i lázní Poděbrady, v Praze–Čakovicích, nebo Znojmě, kde zvládají i svažitý náročný terén.*

1 – Novinkou v sortimentu robotických akumulátorových sekaček je Husqvarna CEORA EPOS

2 – Robotická sekačka CEORA zvládá údržbu ploch až do rozlohy 75 000 m²

3 – K jednoduché údržbě stroje patří výměna 15 kusů žacích žiletek

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down